Հայկական կողմը հերքում է տեղեկությունը Նախիջեւանում ընթացող մարտի վերաբերյալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնապես հերքում է ադրբեջանական ԶԼՄ-ների կողմից տարածված տեղեկատվությունն այն մասին, թե Նախիջեւանի Ջուլֆայի շրջանի բնակավայրերից մեկում հայկական ԶՈՒ մասնակցությամբ մարտեր են ընթանում:
Regnum գործակալությունը, հղում կատարելով ադրբեջանական ԶԼՄ-ների վրա, այսօր հաղորդել էր, թե ՀՀ Զինված ուժերը հարձակվել են Նախիջեւանի Ջուլֆայի շրջանի Լաքաթաղ բնակավայրի վրա: Աղբյուրի փոխանցմամբ, այժմ մարտ է ընթանում, եւ տեղի բնակիչները ստիպված են լքել իրենց տները:
«Այս տեղեկատվությունը բացարձակ սուտ է: Այն չի համապատասխանում իրականությանը»,- Մեդիամաքս-ի թղթակցին ասել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Armenian party refutes information on fight in Nakhichevan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Ministry refutes information disseminated by the Azerbaijani media on fights with the involvement of the Armenian Defense Forces in one of the Armenian settlements in Julfa, Nakhichevan.
Quoting Azerbaijani media, Regnum Agency reported today that Armenian Defense Forces have attacked Lakatagh settlement in Julfa, Nakhichevan. According to the source, a fight is going on now, and local people were forced to leave their houses.
“This information is an absolute lie”, Defense Ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan told Mediamax correspondent.