Հայկական կողմը հերքում է տեղեկությունը Նախիջեւանում ընթացող մարտի վերաբերյալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնապես հերքում է ադրբեջանական ԶԼՄ-ների կողմից տարածված տեղեկատվությունն այն մասին, թե Նախիջեւանի Ջուլֆայի շրջանի բնակավայրերից մեկում հայկական ԶՈՒ մասնակցությամբ մարտեր են ընթանում:
Regnum գործակալությունը, հղում կատարելով ադրբեջանական ԶԼՄ-ների վրա, այսօր հաղորդել էր, թե ՀՀ Զինված ուժերը հարձակվել են Նախիջեւանի Ջուլֆայի շրջանի Լաքաթաղ բնակավայրի վրա: Աղբյուրի փոխանցմամբ, այժմ մարտ է ընթանում, եւ տեղի բնակիչները ստիպված են լքել իրենց տները:
«Այս տեղեկատվությունը բացարձակ սուտ է: Այն չի համապատասխանում իրականությանը»,- Մեդիամաքս-ի թղթակցին ասել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Армянская сторона опровергает информацию о бое в Нахиджеване - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении официально опровергло информацию о том, что якобы в одном из населенных пунктах Джулфинского района Нахиджевана идет бой с участием армянских вооруженных сил.
Агентство Regnum, ссылаясь на азербайджанские СМИ, сегодня сообщило, что на село Лакатаг Джулфиского района Нахичевана напали армянские вороженные силы.
По данным источника, в данный момент идет бой, а жители села вынуждены покинуть свои дома.
«Эта информация - абсолютная ложь. Она не соответствует действительности»,- заявил Медиамакс пресс-секретарь минобороны Армении Арцрун Ованнисян.