Օր երրորդ. 2001թ. ապրիլի 6
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը լավատեսություն է հայտնել Ֆլորիդայում անցկացվող բանակցությունների կապակցությամբ, հաղորդում էր "Գոլոս Ռոսիի" ռադիոկայանը: Օսկանյանը հույս էր հայտնել, որ ադրբեջանական կողմը նույն կերպ է գնահատում Քի Ուէսթի բանակցությունների ընթացքը:
Միջնորդները հաղորդեցին ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ին, որ ենթադրություններն  այն մասին, որ խաղաղ կարգավորման նախագիծը գրեթե պատրաստ է եւ որ դրանում խոսքը գնում է Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ ինչ-որ տարածքների փոխանակման մասին, չեն համապատասխանում իրականությանը: Խաղաղ կարգավորման պատրաստի նախագծի մասին եզրակացություններն առաջ էին եկել որոշ ԶԼՄ-ների կողմից մի լուսանկարի հրապարակումից հետո, որտեղ Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Քերի Քավանոն ուսումնասիրում են Անդրկովկասի քարտեզը: Դիվանագետների խոսքերով, «Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի վերաբերյալ կողմերի տարաձայնությունները դեռեւս շատ մեծ են»:
Հայաստանի նախագահի մամլո քարտուղար Վաչե Գաբրիելյանը Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարզցազրույցում հայտնեց, որ ապրիլի 9-ին Վաշինգտոնում կկայանա ԱՄՆ եւ Հայաստանի նախագահների հանդիպումը:

День третий - 6 апреля 2001 года
Министр иностранных дел Армении Вардан Осканян выразил оптимизм по поводу проходящих во Флориде переговоров, сообщила радиостанция «Голос России». Осканян выразил надежду, что азербайджанская сторона аналогично расценивает ход встреч в Ки Весте.
Посредники сообщили ИТАР-ТАСС, что предположения о том, что план мирного урегулирования почти готов и речь в нем якобы идет об обмене какими-то территориями между Азербайджаном и Арменией, не соответствует действительности. Выводы о готовом плане мирного урегулирования были сделаны некоторыми СМИ после публикации фотографии, на которой запечатлены президент Армении Роберт Кочарян и американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Кери Кевино, склонившиеся над картой Закавказья. По словам дипломатов, «разногласия сторон по поводу статуса Нагорного Карабаха все еще велики».
Пресс-секретарь президента Армении Ваге Габриелян сообщил в интервью Общественному ТВ, что 9 апреля в Вашингтоне состоится встреча президентов США и Армении.