Օր երրորդ. 2001թ. ապրիլի 6
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը լավատեսություն է հայտնել Ֆլորիդայում անցկացվող բանակցությունների կապակցությամբ, հաղորդում էր "Գոլոս Ռոսիի" ռադիոկայանը: Օսկանյանը հույս էր հայտնել, որ ադրբեջանական կողմը նույն կերպ է գնահատում Քի Ուէսթի բանակցությունների ընթացքը:
Միջնորդները հաղորդեցին ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ին, որ ենթադրություններն  այն մասին, որ խաղաղ կարգավորման նախագիծը գրեթե պատրաստ է եւ որ դրանում խոսքը գնում է Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ ինչ-որ տարածքների փոխանակման մասին, չեն համապատասխանում իրականությանը: Խաղաղ կարգավորման պատրաստի նախագծի մասին եզրակացություններն առաջ էին եկել որոշ ԶԼՄ-ների կողմից մի լուսանկարի հրապարակումից հետո, որտեղ Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Քերի Քավանոն ուսումնասիրում են Անդրկովկասի քարտեզը: Դիվանագետների խոսքերով, «Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի վերաբերյալ կողմերի տարաձայնությունները դեռեւս շատ մեծ են»:
Հայաստանի նախագահի մամլո քարտուղար Վաչե Գաբրիելյանը Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարզցազրույցում հայտնեց, որ ապրիլի 9-ին Վաշինգտոնում կկայանա ԱՄՆ եւ Հայաստանի նախագահների հանդիպումը:

Day third: April 6, 2001
Armenian Foreign Minister Vardan Oskanyan expressed optimism concerning negotiations in process in Florida, "Voice of Russia" reported. Oskanyan expressed hope that the Azerbaijani side was analogously assessing the process of meetings in Key West.
Co-chairs informed ITAR-TASS that the assumptions that the plan of peaceful settlement was almost ready and that it allegedly contained information on exchange of particular territories among Azerbaijan and Armenia did not correspond to reality. Conclusions on a ready plan of peaceful settlement were made by some media outlets after publication of photos, which portrayed Armenian President Robert Kocharian and OSCE Minsk Group U.S. Co-chair Carey Cavanaugh, bent over the map of Transcaucasia. According to diplomats, “the discords of sides concerning the status of Nagorno-Karabakh are still big”.
Armenian President’s Spokesman Vahe Gabrielyan informed in an interview to Public Television that on April 9 a meeting would take place between the Presidents of the USA and Armenia in Washington.