Քեդի Զիլջյանը աջից առաջինն է
Շուտով Երեւանի կենտրոնում կբացվի Hard Rock Café Yerevan-ը։ Դեռեւս 2021 թվականի դեկտեմբերին Մեդիամաքսի հետ զրույցում Hard Rock Café International-ի ֆրանչայզինգային գործառնությունների գծով փոխնախագահ Անիբալ Ֆերնանդեսը խոստացել էր, որ Hard Rock Café Yerevan-ը կուրախացնի նորույթներով եւ անակնկալներով։
Այդ անակնկալներից մեկի մասին կպատմենք այսօր։
Zildjian ապրանքանիշը, որը 400 տարի շարունակ լեգենդար ծնծղաներ է արտադրում, հպարտության աղբյուր է բազմաթիվ հայերի համար։
Ու եթե նախկինում հայերը Zildjian-ով հպարտանում էին «հեռավորության վրա», ապա շուտով կարող են դա անել անմիջապես Հայաստանի մայրաքաղաքում. Zildjian ընտանիքը Hard Rock Café Yerevan-ին տրամադրել է 80 ծնծղաներ, որոնք կօգտագործվեն սրճարանի ինտերիերի ձեւավորման մեջ։
Zildjian-ի տնօրենների խորհրդի փոխնախագահ Քեդի Զիլջյանը Մեդիամաքսին պատմել է, որ տրամադրված հավաքածուն ներառում է նաեւ մի քանի մեծ ծնծղաներ՝ ստորագրված Զիլջյան ընտանիքի անդամների եւ արտիստների կողմից, ովքեր ներկա էին Անահեյմի այս տարվա NAMM շոուին: Դրանք կցուցադրվեն Memorabilias բաժնում, որը Hard Rock Café-ի այցեքարտերից մեկն է:
Քեդի Զիլջյանը աջից առաջինն է Քեդի Զիլջյանը աջից առաջինն է
Hard Rock Café Yerevan-ը Food Republic-ի եւ Հայաստանի ազգային հետաքրքրությունների հիմնադրամի (ANIF) համատեղ նախագիծն է:
Արսեն Հովհաննիսյանը, Անիբալ Ֆերնանդեզը եւ Բելլա Մանուկյանը Արսեն Հովհաննիսյանը, Անիբալ Ֆերնանդեզը եւ Բելլա Մանուկյանը
«Food Republic»-ի հիմնադիր տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանը Մեդիամաքսին ասել է, որ իրենց համար կարեւոր էր, որ Hard Rock Café Yerevan-ը, լինելով միջազգային մեծ ընտանիքի անդամ, ունենա նաեւ հայկական ինքնություն: Այսպես որոշում կայացվեց համագործակցության առաջարկով դիմել լեգենդար Zildjian ապրանքանիշին։
«Կարծում եմ՝ սա լավ հնարավորություն է Zildjian-ի համար իրենց նախնիների հայրենիքի հետ կապը վերականգնելու համար»,- ասել է Արսեն Հովհաննիսյանը։
Նա նշում է, որ Zildjian հետ համագործակցությունը ապագայում կարող է ընդլայնվել՝ երիտասարդ երաժիշտներին եւ երաժշտական դպրոցներին աջակցության ձեւով:
Քեդի Զիլջյանը եւս չի բացառում այս հնարավորությունը։
«Մեր կարծիքով, երաժշտության միջոցով ինքնարտահայտվելու ունակությունը նվեր է, որը պետք է հասանելի լինի բոլոր երեխաներին: Հիմա քննարկում ենք Hard Rock Café Yerevan-ի հետ, թե ինչպես կարող ենք օգնել երիտասարդ երաժիշտներին եւ ուրախ կլինենք աջակցել այս նախաձեռնությանը: Մասնավորապես, մենք կրթական ծրագրեր ունենք երիտասարդ թմբկահարների համար»,- ասել է նա։
Արսեն Հովհաննիսյանը եւ Կատերինա Դանեկինան Արսեն Հովհաննիսյանը եւ Կատերինա Դանեկինան
Hard Rock Café Yerevan ծրագրի ղեկավար Կատերինա Դանեկինան ասում է, որ Քեդի Զիլջյանը «քննարկումներին մասնակցել է ամենասկզբից, եւ նրա անձնական ներգրավվածության շնորհիվ մենք հասել ենք նման նշանակալի արդյունքների»:
«Ցնցող է տեսնել, որ Hard Rock Cafe Yerevan-ը ձգողության կետ է դառնում միջազգային ապրանքանիշերի համար, որոնք ունեն այնպիսի տպավորիչ պատմություն եւ ժառանգություն», - ասել է Կատերինան:
Քեդի Զիլջյանը Մեդիամաքսին հայտնել է, որ ի պատիվ Զիլջյան ընտանիքի 400-ամյակի, որը նշվելու է 2023 թվականին, ընկերությունը Բերքլիի երաժշտական քոլեջում կրթաթոշակ է սահմանել հայազգի ուսանողի համար:
Զիլջյան ընտանիքի անդամները նախատեսում են Հայաստան գալ. դա կլինի նրանց առաջին այցը նախնիների հայրենիք։
«Իմ նախապապը 1909 թվականին գաղթել էր Միացյալ Նահանգներ։ Նա շատ հպարտ կլիներ տեսնել, որ իր ընտանիքը վերադարձել է հայրենիք իր սիրելի ընկերության 400-ամյակի կապակցությամբ։ Դա շատ խորհրդանշական ճանապարհորդություն կլինի մեր ընտանիքի եւ մեր բիզնեսի համար»,- խոստովանում է Քեդին Մեդիամաքսին տված հարցազրույցում։
Նա ասում է, որ Zildjian ապրանքանիշի 400-ամյակին նվիրված միջոցառումները դեռ նախապատրաստական փուլում են, սակայն «2023 թվականի ընթացքում մի քանի մեծ իրադարձություններ կլինեն»:

Кэди Зилджян - первая справа
В ближайшее время в центре Еревана откроется Hard Rock Café Yerevan. Еще в декабре 2021 года, в беседе с Медиамакс вице-президент Hard Rock Café International по франчайзинговым операциям Анибал Фернандес обещал, что Hard Rock Café Yerevan порадует новинками и сюрпризами.
Об одном из таких сюрпризов мы расскажем сегодня.
Предметом гордости для многих армян является бренд Zildjian, уже 400 лет производящий легендарные цимбалы. И если раньше армяне гордились Zildjian «на расстоянии», то теперь смогут делать это непосредственно в столице Армении: семья Zildjian предоставила Hard Rock Café Yerevan 80 отобранных вручную цимбал, которые будут использованы в оформлении интерьера кафе.
Вице-президент Совета директоров Zildjian Кэди Зилджян рассказала Медиамакс, что в предоставленной коллекции есть также несколько больших тарелок, подписанных членами семьи Zildjian и артистами, посетившими шоу NAMM в этом году в Анахайме.  Они будут выставлены в качестве Memorabilias, которые являются одной из визитных карточек Hard Rock Café.
Кэди Зилджян - первая справа Кэди Зилджян - первая справа
Hard Rock Café Yerevan - совместный проект компании «Фуд Репаблик» и Фонда национальных интересов Армении (ANIF).
Арсен Оганесян, Анибал Фернандес и Белла Манукян Арсен Оганесян, Анибал Фернандес и Белла Манукян
Директор-основатель «Фуд Репаблик» Арсен Оганесян рассказал Медиамакс, что для них было важно, чтобы Hard Rock Café Yerevan, будучи членом большой международной семьи, имело и армянскую айдентику. Именно так было принято решение обратиться с предложением о сотрудничестве к легендарному бренду Zildjian.
«Думаю, что это хорошая возможность для Zildjian восстановить связь с родиной предков», - заметил Арсен Оганесян.
Он говорит, что партнерство с Zildjian может быть расширено в будущем в виде  поддержки молодых музыкантов и музыкальных школ.
Такой возможности не исключает и Кэди Зилджян.
«Мы считаем, что способность выражать себя через музыку - это подарок, который должен быть доступен каждому ребенку. Зилджян обсуждает с Hard Rock Café Yerevan,
как мы можем помочь молодым музыкантам и будем рады поддержать эту инициативу. В частности, у нас есть образовательные программы для молодых ударников», - отметила она.
Арсен Оганесян и Катерина Данекина Арсен Оганесян и Катерина Данекина
Руководитель проекта Hard Rock Café Yerevan Катерина Данекина говорит, что Кэди Зилджян «с самого начала участвовала в обсуждениях и благодаря ее личному участию мы достигли таких значительных результатов».
«Потрясающе видеть, что Hard Rock Cafe Yerevan становится точкой притяжения международных брендов с такой феноменальной историей и наследием, как Zildjian», - отметила Катерина.
Кэди Зилджян сообщила Медиамакс, что в честь 400-летия семьи Зилджян, которое будет отмечаться в 2023 году, компания учредила стипендию в музыкальном колледже Беркли для студента армянского происхождения.
Члены семьи Зилджян планируют посетить Армению - это будет их первый визит на родину предков.
«Мой прадедушка эмигрировал в Соединенные Штаты в 1909 году. Он был бы очень горд видеть, что его семья вернулась на родину по случаю 400-летия его любимой компании. Это будет очень символичная поездка для нашей семьи и нашего бизнеса», - признается
Кэди в интервью Медиамакс.
Она говорит, что мероприятия по случаю 400-летия бренда Zildjian все еще находятся в стадии подготовки, но «у нас будет несколько важных событий в течение 2023 года».