Քաղաքապետարանն ամբողջությամբ խզել է «Սանիթեք»-ի հետ պայմանագրերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այսօր տեղեկացրել է, որ ամբողջությամբ խզել է աղբահանություն իրականացնող «Սանիթեք» ընկերության հետ պայմանագրերը։
«Ամբողջությամբ, միակողմանի կերպով լուծում եմ «Սանիթեք» ընկերության հետ կնքված պայմանագրերը»,- տեսաուղերձի միջոցով հայտարարել է քաղաքապետը:
Հոկտեմբերի 2-ին էլ քաղաքապետարանը տեղեկացրել էր, որ «Սանիթեք»-ին է փոխանցել ընդհանուր առմամբ 160 մլն դրամ՝ 2019-ի օգոստոս ամսվա երկրորդ կեսին մատուցած ծառայությունների դիմաց։
«Երեւանի քաղաքապետարանը «Սանիթեք» ընկերությունների նկատմամբ այլեւս որեւէ ֆինանսական պարտավորություն չունի՝ հաշվի առնելով ս.թ. օգոստոսի 29-ից ի վեր Երեւան քաղաքում աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման ծառայությունների իսպառ դադարեցման փաստը այդ ընկերությունների կողմից»,- հայտնել էին քաղաքապետարանում:

Yerevan /Mediamax/. Mayor of Yerevan Hayk Marutyan said today that he has permanently terminated the contracts with Sanitek waste management company.
“I have decided to terminate our contracts with Sanitek company unilaterally,” Yerevan Mayor informed in a video message.
On October 2 Yerevan Municipality reported to have transferred a total of AMD 160m for the services provided in the second half of August 2019.
“As of now Yerevan Municipality has no financial obligation towards Sanitek company, taking into consideration the termination of waste management services in Yerevan by the company from August 29 this year,” Yerevan Municipality states.