Քաղաքապետարանն ամբողջությամբ խզել է «Սանիթեք»-ի հետ պայմանագրերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այսօր տեղեկացրել է, որ ամբողջությամբ խզել է աղբահանություն իրականացնող «Սանիթեք» ընկերության հետ պայմանագրերը։
«Ամբողջությամբ, միակողմանի կերպով լուծում եմ «Սանիթեք» ընկերության հետ կնքված պայմանագրերը»,- տեսաուղերձի միջոցով հայտարարել է քաղաքապետը:
Հոկտեմբերի 2-ին էլ քաղաքապետարանը տեղեկացրել էր, որ «Սանիթեք»-ին է փոխանցել ընդհանուր առմամբ 160 մլն դրամ՝ 2019-ի օգոստոս ամսվա երկրորդ կեսին մատուցած ծառայությունների դիմաց։
«Երեւանի քաղաքապետարանը «Սանիթեք» ընկերությունների նկատմամբ այլեւս որեւէ ֆինանսական պարտավորություն չունի՝ հաշվի առնելով ս.թ. օգոստոսի 29-ից ի վեր Երեւան քաղաքում աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման ծառայությունների իսպառ դադարեցման փաստը այդ ընկերությունների կողմից»,- հայտնել էին քաղաքապետարանում:

Мэрия расторгла договор с компанией «Санитек» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Мэр Еревана Айк Марутян заявил сегодня, что мэрия полностью расторгла договор с осуществляющей вывоз мусора компанией «Санитек».
«Полностью, в одностороннем порядке расторгнут договор с компанией «Санитек»»,- сообщил мэр в своем видеообращении.
2 октября мэрия сообщила, что передала «Санитек» в общем счете 160 млн драмов за услуги, предоставленные во второй половине августа 2019 года.
«Мэрия Еревана не имеет более каких-либо финансовых обязательств перед компанией «Санитек», учитывая, что компания полностью прекратила осуществлять вывоз мусора и санитарную уборку в городе Ереван с 29 августа текущего года»,- сообщили из мэрии.