Միջազգային 6 ընկերություններ պատրաստ են մրցել Երեւանի աղբահանության իրականացման համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման բավարար նյութատեխնիկական բազա ապահովելու համար անհրաժեշտ է ընդհանուր առմամբ 10 մլրդ դրամի ներդրում:
Սեպտեմբերի 13-ին Երեւանի ավագանու նիստում Երեւանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի զարգացման եւ ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Էդուարդ Ներսիսյանը տեղեկացրել է, որ աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման ծառայությունները բարձր որակով կազմակերպելու համար նախատեսվում է մրցութային կարգով ընտրել միջազգային երկու մասնագիտացած օպերատորներ, որոնց հետ կնքվեն երկարաժամկետ պայմանագրեր:
Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ մրցույթին պատրաստ են մասնակցել միջազգային 6 ընկերություններ:

6 международных компаний готовы побороться за уборку мусора в Ереване - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Для обеспечения должной материально-технической базы для санитарной очистки и уборки мусора в Ереване необходимы инвестиции в размере 10 млрд драмов.
Как сообщает Медиамакс, на состоявшемся 13 сентября заседании Совета старейшин Еревана глава управления мэрии по развитию и инвестиционным программам Эдуард Нерсисян сообщил, что для организации планируется отобрать на конкурсной основе  двух международных специализированных операторов по уборке мусора и заключить с ними долгосрочные договора.