Երեւանը կունենա ժամանակակից ավտոկայանատեղիներ - Mediamax.am
Երեւանի քաղաքապետարանի եւ լատվիական «Սիթի Փարքինգ Սերվիս Սիստեմս» ընկերության միջեւ այսօր կնքվել է երկարաժամկետ համագործակցության պայմանագիր` Երեւանում ժամանակակից ու ապահով ճանապարհային կառավարման եւ անվտանգության համակարգ ներդնելու նպատակով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պայամանագրի հիման վրա ստեղծված «Երեւան Սիթի Փարքինգ Սերվիս Սիստեմս» ընկերությունը շեշտը դնելու է ժամանակակից ավտոկայանատեղերի ստեղծման եւ կառավարման վրա:
Լատվիական կողմը մայրաքաղաքում շուրջ $‌4 մլն-ի ներդրումներ կիրականացնի, ինչը կօգտագործվի 450 ավտոկանգառման եւ գրասենյակային սարքավորումների ներկրման համար:
Երեւանի ավագանու արտահերթ նիստում նաեւ որոշում է ընդունվել քաղաքի բյուջեում եկամուտների եւ ծախսերի վերաբաշխման արդյունքում շենքերի ֆասադային մասերի բարեկարգման ծրագրում ընդգրկել եւս 200 շենք եւ լրացուցիչ գումարներ ուղղել Երեւանի հեղեղատար կոյուղու վերակառուցմանը:

Modern parking lots to be available in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan Mayor Office and Latvian ''City Parking Service Systems'' concluded an agreement on long-term cooperation today, in order to introduce modern and reliable traffic management and security system in Yerevan.
“Yerevan City Parking Service Systems” Company set up on the basis of the agreement will focus on establishing and managing modern parking lots, Mediamax was told in the Yerevan Mayor’s Office Division of Information and PR.
The Latvian side is going to make about USD4mln investments in the capital which will be used for importing 450 stops and office equipment.
The special session of the Yerevan City Council of Elders decided to include 200 more buildings into the program for repairing facades, through distribution of profits and expenditures of the city's budget, and to allocate additional sums for reconstruction of Yerevan gully sewer. --0--