Երեւանը կունենա ժամանակակից ավտոկայանատեղիներ - Mediamax.am
Երեւանի քաղաքապետարանի եւ լատվիական «Սիթի Փարքինգ Սերվիս Սիստեմս» ընկերության միջեւ այսօր կնքվել է երկարաժամկետ համագործակցության պայմանագիր` Երեւանում ժամանակակից ու ապահով ճանապարհային կառավարման եւ անվտանգության համակարգ ներդնելու նպատակով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պայամանագրի հիման վրա ստեղծված «Երեւան Սիթի Փարքինգ Սերվիս Սիստեմս» ընկերությունը շեշտը դնելու է ժամանակակից ավտոկայանատեղերի ստեղծման եւ կառավարման վրա:
Լատվիական կողմը մայրաքաղաքում շուրջ $‌4 մլն-ի ներդրումներ կիրականացնի, ինչը կօգտագործվի 450 ավտոկանգառման եւ գրասենյակային սարքավորումների ներկրման համար:
Երեւանի ավագանու արտահերթ նիստում նաեւ որոշում է ընդունվել քաղաքի բյուջեում եկամուտների եւ ծախսերի վերաբաշխման արդյունքում շենքերի ֆասադային մասերի բարեկարգման ծրագրում ընդգրկել եւս 200 շենք եւ լրացուցիչ գումարներ ուղղել Երեւանի հեղեղատար կոյուղու վերակառուցմանը:

В Ереване появятся современные автостоянки - Mediamax.am
Между мэрией Еревана и латвийской компанией «Сити Паркинг Сервис Системс» был заключен сегодня договор о долгосрочном сотрудничестве с целью внедрения в Ереване современной и безопасной системы дорожной безопасности и управления.
Как сообщили Медимакс в департаменте связи с общественностью мэрии Еревана, созданная на основе договора компания «Ереван Сити Паркинг Сервис Системс» сделает акцент на создании и управлении современных автостоянок.
Латвийская сторона в столице выполнит инвестиции на почти $‌4 млн., которые будут израсходованы на импорт 450 офисных и автопарковочных устройств.
На внеочередном заседании совета старейшин Еревана было принято также решение в результате перераспределения доходов и расходов городского бюджета вовлечь еще 200 зданий в программу очистки фасадов зданий, а также направить дополнительные суммы на реконструкцию канализационных труб Еревана.