Քաղաքապետարանը եւ «Տաշիր գրուպը» համաձայնագիր են ստորագրել
Երեւան /Մեդիամաքս/. Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը եւ «Տաշիր գրուպ» ընկերության նախագահ Սամվել Կարապետյանն համաձայնագիր են ստորագրել երկարաժամկետ համագործակցության վերաբերյալ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, մարտի 1-ին ստորագրված համաձայնագրի շրջանակում նախատեսվում է Երեւանի կենտրոնում կառուցել միջազգային չափանիշներին համապատասխան հյուրանոց, ավարտին հասցնել «Դալմա Գարդեն» առեւտրի ու ժամանցային համալիրի շինարարությունը, առեւտրային ժամանակակից կենտրոններ ստեղծել Հյուսիսային պողոտայում, վերակառուցել եւ արդիականացնել Երեւանի կրկեսը, հանգստի  գոտիներ ու զբոսայգիներ հիմնել քաղաքի տարբեր հատվածներում:
Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ քաղաքապետարանի եւ խոշոր բիզնեսի միջեւ ձեւավորվող հարաբերությունները սկզբունքորեն նոր որակ են ստեղծում քաղաքի եւ քաղաքային տնտեսության կառավարման համար:
Քաղաքապետը  համոզմունք է հայտնել, որ քաղաքային տնտեսության առանձին  ոլորտներ կարող են ավելի արդյունավետ կառավարվել մասնավոր հատվածի կողմից:

Мэрия Еревана и «Ташир Груп» подписали соглашение
Ереван /Медиамакс/. Мэр Еревана Карен Карапетян и президент компании «Ташир Груп» Самвел Карапетян подписали соглашение о долгосрочном сотрудничестве.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе мэрии, в рамках подписанного 1 марта соглашения предусматривается построить в центре Еревана гостиницу, соответствующую международным стандартам, завершить строительство торгово-развлекательного центра «Далма Гарден», создатьсовременные торговые центры на Северном проспекте, реконструировать и модернизировать Ереванский цирк, основать зоны отдыха и парки в различных частях города.
Карен Карапетян отметил, что сформированные между мэрией и крупным бизнесом отношения создают принципиально новое качество для управления городом и городским хозяйством.
Мэр Еревана выразил убеждение, что отдельные отрасли городского хозяйства могут более эффективно управляться со стороны частного сектора.