Սպիտակ տանը հանդիպել են Արմեն Գրիգորյանն ու Հիքմեթ Հաջիեւը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սպիտակ Տանը տեղի է ունեցել Հայաստանի ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի եւ Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւի հանդիպումը։
ԱԽ գրասենյակից հայտնել են, որ սեպտեմբերի 27-ին կայացած հանդիպումը ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի նախաձեռնությամբ է կազմակերպվել:
Արմեն Գրիգորյանն ու Հիքմեթ Հաջիեւը քննարկել են ԼՂ հիմնախնդրի երկարաժամկետ խաղաղ կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը։ Հանդիպմանը կարեւորվել է վերջին ագրեսիայի հետեւանքների վերացումը:

Armen Grigoryan, Hikmet Hajiyev meet in the White House - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan and Azerbaijani President’s Assistant Hikmet Hajiyev met in the White House.
The office of the Secretary of the Security Council reported that “The meeting held on September 27 was initiated by US President Joe Biden’s National Security Adviser Jake Sullivan.
Armen Grigoryan and Hikmet Hajiyev discussed the process of long-term peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh problem, as well as the need to establish peace in the region. The parties also highlighted the elimination of the consequences of the recent aggression.