Սպիտակ տանը հանդիպել են Արմեն Գրիգորյանն ու Հիքմեթ Հաջիեւը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սպիտակ Տանը տեղի է ունեցել Հայաստանի ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի եւ Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիեւի հանդիպումը։
ԱԽ գրասենյակից հայտնել են, որ սեպտեմբերի 27-ին կայացած հանդիպումը ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի նախաձեռնությամբ է կազմակերպվել:
Արմեն Գրիգորյանն ու Հիքմեթ Հաջիեւը քննարկել են ԼՂ հիմնախնդրի երկարաժամկետ խաղաղ կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման անհրաժեշտությունը։ Հանդիպմանը կարեւորվել է վերջին ագրեսիայի հետեւանքների վերացումը:

Армен Григорян и Хикмет Гаджиев встретились в Белом доме - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Белом доме в Вашингтоне состоялась встреча секретаря Совета безопасности Армении Армена Григоряна и помощника президента Азербайджана Хикмета Гаджиева.
Пресс-служба аппарата Совета безопасности Армении сообщила, что встреча была организована по инициативе советника президента США по национальной безопасности Джейка Салливана.
«Армен Григорян и Хикмет Гаджиев обсудили процесс долгосрочного мирного урегулирования нагорно-карабахской проблемы, а также необходимость установления мира в регионе. Акцент был сделан на ликвидации последствий последней агрессии», - говорится в сообщении.