«Մոսկվան հրաժարվում է կատարել իր պարտքը»,- ասել է Էրդողանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ասել է, որ Թուրքիան օդային գործողություն է իրականացրել Սիրիայում եւ Իրաքում, քանի որ Ռուսաստանը հրաժարվել է կատարել քրդական կազմավորումները հետ քաշելու մասին իր խոստումները։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ Էրդողանը, մասնավորապես, ասել է.
«Չնայած մեր բազմաթիվ նախազգուշացումներին Ռուսաստանին, որը 2019 թվականի Սոչիի համաձայնագրի համաձայն պատասխանատու է Հյուսիսային Իրաքը եւ Սիրիան ահաբեկիչներից մաքրելու համար, Մոսկվան չի կատարել եւ հրաժարվում է կատարել իր պարտքը։ Մենք հայտարարել ենք, որ չենք լռելու ահաբեկչության դեմ ու քայլեր կձեռնարկենք, եթե նրանք դա չանեն։ Մենք հարվածներ ենք հասցրել եւ վերացրել ենք ահաբեկիչների 12 բույն Քոբանիում։ Թուրքիան չի զսպելու իրեն, այս հակաահաբեկչական գործողությունը շարունակվելու է թե՛ օդից, թե՛ ցամաքից»։

Yerevan /Mediamax/. Turkish President Recep Tayyip Erdogan stated that Turkey carried out an air operation in Syria and Iraq because Russia refused to fulfill its promises to withdraw Kurdish formations.
TASS reports, Erdogan in particular stated:
“Despite our repeated warnings to Russia, which has a responsibility to clear out terrorists in northern Iraq and Syria as per our 2019 Sochi deal, Moscow has failed and refuses to perform its duty. We stated that we will not remain silent against terrorism and would take action if Russia “failed to do so.” As such, we have struck and eliminated 12 terrorist nests in Kobani. Turkey will not be restrained, this counterterrorism operation, both from the air and the land, will continue.”