Պուտին. ՀՀ-ՌԴ հարաբերությունները հասցվել են բարձր դաշնակցային մակարդակի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ողջույնի խոսք է հղել սեպտեմբերի 19-ին Երեւանում մեկնարկած Ռուս-հայկական 9-րդ միջտարածաշրջանային համաժողովի մասնակիցներին:
Կրեմլի կայքում հրապարակված ուղերձում Վլադիմիր Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանը եւ Հայաստանը տարբեր ոլորտներում համագործակցության մեծ փորձ են կուտակել:
«Այս տարի մեր երկրները նշում են դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը եւ Բարեկամության, համագործակցության եւ փոխօգնության պայմանագրի ստորագրման 25-ամյակը: Կարեւոր է, որ անցած ժամանակահատվածում Ռուսաստանը եւ Հայաստանը տարբեր ոլորտներում կառուցողական համագործակցության մեծ փորձ են կուտակել, իսկ երկկողմ հարաբերությունները հասցվել են բարձր դաշնակցային մակարդակի»,- ասվում է Վլադիմիր Պուտինի ուղերձում:

Путин: Отношения Армени и Россия выведены на высокий союзнический уровень - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин обратился к участникам IX Российско-армянского межрегионального форума, который стартовал в Ереване 19 сентября.
В обращении, опубликованном на сайте Кремля, Владимир Путин отметил, что Россия и Армения накопили большой опыт сотрудничества в различных сферах.
«В этом году наши страны отмечают 30-летие установления дипломатических отношений и 25-летие подписания Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи. Важно, что за прошедшее время Россией и Арменией накоплен большой опыт конструктивного сотрудничества на самых разных направлениях, а двусторонние связи выведены на высокий союзнический уровень», - говорится в обращении Владимира Путина.