Հայ-իրանական հարաբերություններն գտնվում են բարձր մակարդակի վրա, ասել է ՀՀ նախագահը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ հայ-իրանական հարաբերություններն գտնվում են բարձր մակարդակի վրա:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, ընդունելով է Իրանի ԱԳ նախարար Ալի Աքբար Սալեհիին, նախագահն ասել է, որ աճում է համատեղ ծրագրերի քանակը, ակտիվանում են մշակութային փոխանակությունները:
Իրանի ԱԳ ղեկավարը նշել է, որ իր երկիրը մշտապես հաստատակամ եւ նվիրված է լինելու Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմանը:
Իրանի նախագահի Հայաստան սպասվող այցի համատեքստում զրուցակիցներն անդրադարձել են էներգետիկայի, տրանսպորտի, կապի եւ հաղորդակցության, զբոսաշրջության եւ մի շարք այլ ոլորտներում համագործակցության ծրագրերին:

Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan stated today that relations between Armenia and Iran are on a high level.
Receiving Iranian Foreign Minister Ali Akbar Salehi today, the President said that the number of joint projects between the countries is growing and the cultural exchanges are boosted as well, Mediamax was told in the Armenian presidential service.
In his turn, the Iranian FM noted that his country is committed to developing relations with Armenia.
In the light of the upcoming visit of Iranian President Mahmoud Ahmadinejad to Armenia, the parties touched upon the issues related to cooperation in the energy, transport, communication and tourism sectors.