Երեւան: Մեդիամաքս: Մաքսային միությանն ու Եվրասիական տնտեսական ընկերակցությանը միանալու հասարակական աջակցության մակարդակը Հայաստանում կազմում է 67 %:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին վկայում են Զարգացման Եվրասիական բանկի (ЕАБР) կողմից անցկացված «Ինտեգրացիոն բարոմետր» ամենամյա հետազոտության արդյունքները:
Հետազոտության արդյունքների համաձայն, ՄՄ-ին եւ ԵՏԿ-ին միանալու հարցում հասարակական աջակցության մակարդակը Վրաստանում կազմում է 59 %, իսկ Ադրբեջանում ՝ 37 %: Ի դեպ, Ադրբեջանի բնակչությունն երկու ինտեգրացիոն գործընթացների հանդեպ բացասական վերաբերմունքի տեսանկյունից ռեկորդային ցուցանիշ (59%) է սահմանել:

Yerevan /Mediamax/. The level of public support to joining the Customs Union and Common Economic Space in Armenia makes 67%.
The results of the "Integration Barometer" annual survey conducted by Eurasian Development Bank (EADB) indicate this, Mediamax reports.
As of the survey, the public support to joining the Customs Union- Common Economic Space by Georgian citizens makes 59% while in Azerbaijan - 37%.
It should be noted that Azerbaijani population demonstrated record-breaking indices of negative attitude toward both unions (53%).