Երեւան: Մեդիամաքս: Մաքսային միությանն ու Եվրասիական տնտեսական ընկերակցությանը միանալու հասարակական աջակցության մակարդակը Հայաստանում կազմում է 67 %:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին վկայում են Զարգացման Եվրասիական բանկի (ЕАБР) կողմից անցկացված «Ինտեգրացիոն բարոմետր» ամենամյա հետազոտության արդյունքները:
Հետազոտության արդյունքների համաձայն, ՄՄ-ին եւ ԵՏԿ-ին միանալու հարցում հասարակական աջակցության մակարդակը Վրաստանում կազմում է 59 %, իսկ Ադրբեջանում ՝ 37 %: Ի դեպ, Ադրբեջանի բնակչությունն երկու ինտեգրացիոն գործընթացների հանդեպ բացասական վերաբերմունքի տեսանկյունից ռեկորդային ցուցանիշ (59%) է սահմանել:

Согласно опросу, армяне поддерживают, а азербайджанцы отрицают идею вступления в Таможенный Союз - Mediamax.am
3694 просмотров
Согласно опросу, армяне поддерживают, а азербайджанцы отрицают идею вступления в Таможенный Союз
Фото: http://www.kursiv.kz/
Ереван /Медиамакс/. Уровень общественной поддержки присоединения к Таможенному Союзу (ТС) и Единому экономическому пространству (ЕЭП) в Армении составляет 67%.
Как сообщает Медиамакс, об этом свидетельствуют результаты ежегодного исследования Евразийского банка развития (ЕАБР) «Интеграционный барометр».
Согласно исследованию, общественная поддержка вступления в ТС-ЕЭП со стороны граждан Грузии составляет 59%, а со стороны граждан Азербайджана - 37%. При этом население Азербайджана продемонстрировало рекордные показатели отрицательного восприятия обоих интеграционных объединений (53%).