Գարիպովայի օգտին տրված ձայների գողությունը «անպատասխան չի մնա», ասել է Սերգեյ Լավրովը
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն այսօր «զայրացնող» է անվանել Ադրբեջանի քաղաքացիների կողմից «Եվրատեսիլ» մրցույթի ռուսաստանյան մասնակից Դինա Գարիպովայի օգտին տրված ձայների անհետացման փաստը:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքս-ը, այսօր հանդես գալով Ադրբեջանի ԱԳ ղեկավար Էլմար Մամեդյարովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում Մոսկվայում, ռուս նախարարը զգուշացրել է, որ «դա անպատասխան չի մնա»:
«Մեր մասնակցից 10 բալ գողանալու փաստը չի ուրախացնում առաջին հերթին այն տեսանկյունից, թե ինչպես է կազմակերպված այդ միջոցառումը: Մենք պայմանավորվել ենք Էլմար Մամեդյարովի հետ, որ նրանից հետո, երբ Ադրբեջանի Հանրային հեռուստատեսությունը կպարզի սպառիչ բացատրություններ ստանալու օրինական ճանապարհները, մենք կհամաձայնեցնենք մեր համատեղ գործողությունները, որպեսզի այդ վիրավորական գործողությունն անպատասխան չմնա», ասել է Սերգեյ Լավրովը:

Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov called the fact of disappearing of votes given by the Azerbaijani citizens to Russia's participant of "Eurovision” song contest Dina Garipova "outrageous”.
Addressing a joint press conference with the Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov in Moscow, the Russian FM warned that it “will be responded”, Interfax reports.
“The fact that our participant was robbed of 10 points doesn't make us happy first of all from the viewpoint how the event was organized. We agreed with Elmar Mammadyarov that after the Azerbaijan Public TV Channel finds out the legal ways of getting exhausting explanations, we will coordinate our joint actions so as this outrageous action would be responded”, said Sergey Lavrov.