Երեւան: Մեդիամաքս: Լոնդոնում կայացել է «Դիպլոմատ» ամսագրի «Տարվա դիվանագետ» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը:
«Տարվա դիվանագետ-2013» մրցանակը ներկայացվեց 10 անվանակարգում:
Եվրասիայի տարածաշրջանի համար նախատեսված մրցանակը միաձայն քվեարկության արդյունքում հետմահու շնորհվեց Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Կարինե Ղազինյանին՝ «բացառիկ ձեռքբերումների ու իր երկրի շահերն արդյունավետ կերպով ներկայացնելու համար»:
Մրցանակաբաշխությունը մասնակցել են Միացյալ Թագավորությունում հավատարմագրված ավելի քան 150 երկրների դեսպաններ ու դիվանագետներ, բրիտանական արտաքին գերատեսչության ու գործարար համայնքի ներկայացուցիչներ:
Կարինե Ղազինյանի մրցանակը ընդունեց Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Արա Մարգարյանը:
Կարինե Ղազինյանը մահացել է 2012թ. դեկտեմբերին` վիրահատության ընթացքում:
1997-1999թթ. Կարինե Ղազինյանը ՀՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարն էր Ռումինիայում, 1999-2001թթ.` Ռումինիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը:
2001-2009թթ. նա ՀՀ դեսպանն էր Գերմանիայում:
2009-2011թթ. զբաղեցրել էր ՀՀ ԱԳ փոխնախարարի եւ Հայաստան-ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրի գլխավոր բանակցողի պաշտոնները:

Yerevan /Mediamax/. Annual "Diplomat of the Year" awarding ceremony took place in London.
The award meant for Eurasian region was granted posthumously to Armenia's Ambassador to UK Karine Ghazinyan for “exceptional achievements and presenting the interests of the country most efficiently”.
Ambassadors and diplomats of over 150 countries accredited in the United Kingdom, representatives of Foreign Office and business community took part in the awards ceremony.
Armenia's temporary chargé d'affaires in Great Britain Ara Margaryan received Karine Ghazinyan's award.
Karine Ghazinyan died in December 2012 during an operation.
In 1997-1999, Karine Ghazinyan was Armenia's temporary chargé d'affaires in Romania, 1999-2001- Armenia's Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Romania.
In 2001-2009, she was Armenia's Ambassador to Germany.
In 2009-2011, she held the posts of Deputy Foreign Minister of Armenia and Chief Negotiator of Armenia-EU Association Agreement.