Արման Սաղաթելյանը նշանակվել է ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Արմեն Արզումանյանն այսօր ազատվել է Նախագահի մամուլի քարտուղարի պաշտոնից:
Ինչպես հայտնել են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, հանրապետության ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար է նշանակվել Արման Սաղաթելյանը:
Արման Սաղաթելյանը 37 տարեկան է, ավարտել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան եւ ԳԱԱ ասպիրանտուրան:
Ծառայել է ՀՀ ՊՆ լրատվության եւ քարոզչության վարչությունում, ապա աշխատել ՀՀ ՊՆ համակարգում: 2001 թվականից դասավանդում է Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում: 2011 թվականից ԵՊԼՀ «Տեղեկատվության եւ հանրային հաղորդակցման տեխնոլոգիաների գիտաուսումնական կենտրոնի» (ամբիոնի) ղեկավարն է:
2011-2013թթ. «ԱրմՌադիո FM 107» ռադիոկայանի տնօրենն էր:
Քաղաքական գիտությունների թեկնածու է, մեկ տասնյակից ավել գիտական հոդվածների եւ ուսումնական ծրագրերի հեղինակ:
Պարգեւատրվել է «1992-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից» կրծքանշանով, «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով:

Арман Сагателян назначен пресс-секретарем президента Армении
Ереван/Медиамакс/. Указом президента Сержа Саргсяна Армен Арзуманян освобожден сегодня с должности пресс-секретаря президента Армении.
Как сообщили в пресс-службе главы государства, другим указом Сержа Саргсяна пресс-секретарем президента Армении назначен Арман Сагателян.
Арману Сагателяну 37 лет, он окончил Армянскую сельскохозяйственную академию и аспирантуру НАН.
Служил в департаменте информации и пропаганды минобороны Армении, затем работал в системе минобороны Армении. С 2001 года преподает в Российско-армянском (Славянском) университете. С 2011 года является руководителем “Научно-образовательного центра информации и технологии общественных коммуникаций” Ереванского государственного лингвистического университета.