Մարիա Լապուկ. «Odnoklassniki»-ն Հայաստանում ամենաճանաչված սոցցանցն է - Mediamax.am
Odnoklassniki.ru-ն Հայաստանի ամենատարածված սոցցանցն է. LiveInternet-ի տվյալներով, ցանցի օրական այցելությունների թիվը Հայաստանում կազմում է 780 հազ., որոնցից 272 հազարը կատարվում են բջջային հեռախոսներից:
Այս մասին հայտնել է Odnoklassniki.ru ընկերության մամլո խոսնակ Մարիա Լապուկը, մարտի 22-ին հանդես գալով Երեւանում վարպետության դասով՝ Մեդիամաքս մեդիա-ընկերության Yerevan Web Meetings նախագծի շրջանակներում:
Ճանաչելիությամբ Հայաստանում երկրորդ տեղը զբաղեցնող Facebook-ի օրական լսարանը, որը, Socialbakers-ի տվյալներով, կազմում է 150 հազ.:
Մարիա Լապուկը պատմել է, որ Հայաստանում Odnoklassniki-ի օգտագործողների 60%-ը արական, իսկ 40%-ը՝ իգական սեռի ներկայացուցիչներ են:
Ցանցի հայկական օգտատերերի 35%-ը 18-ից 24 տարեկան է, 28%-ը՝ 25-ից 34 տարեկան, 10%-ը 18-ից ցածր է, իսկ 7%-ը՝ 45-ից բարձր:
Մարիա Լապուկը պատմել է, որ Odnoklassniki-ն նաեւ բոլոր տարիքային խմբերի շրջանում ամենաճանաչելի սոցցանցն է Հայաստանում: Երկրորդ տեղում այս ցուցանիշով Facebook-ն է, երրորդ տեղում՝ Vkontakte-ն:
Ըստ Odnoklassniki.ru-ի մամլո խոսնակի, Հայաստանում երկու հիմնական մրցակից սոցցանցերի օգտատերերի զբաղմունքներն այդ կայքերում հիմնականում նույնն են այն հիմնական տարբերություններով, որ Odnoklassniki-ի այցելուների 48%-ը լսում են այնտեղ երաժշտություն (Facebook-ում այս ցուցանիշը Հայաստանում 34% է), 36%-ը խաղում է Odnoklassniki-ում խաղեր (Facebook-ում՝ 14%-ը), ինչպես նաեւ ռուսաստանյան սոցցանցի օգտագործողների 14%-ն օգտվում են այնտեղ առաջարկվող վճարովի ծառայություններից, մինչդեռ Facebook-ի հայաստանյան սեգմենտում այս ցուցանիշը 3% է:
Odnoklassniki.ru-ի աշխատակից Ալյոնա Ստեպանովան պատմել է ցանցում խմբերի ստեղծման, օգտագործման հնարավորությունների եւ բրենդերի, ապրանքների ու ծառայությունների առաջմղման մասին: Ավելի մանրամասն Odnoklassniki-ում խմբերի մասին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:

Мария Лапук: «Одноклассники» являются самой узнаваемой соцсетью в Армении - Mediamax.am
Odnoklassniki.ru являются наиболее популярной соцсетью в Армении: по данным LiveInternet, число ежедневных посещений соцсети в Армении составляет 780 тыс. в день, 272 тыс. из которых совершаются с мобильных телефонов.
Об этом сообщила пресс-секретарь социальной сети «Одноклассники.Ru» Мария Лапук, выступая 22 марта с мастер-классом «Маркетинг в Одноклассниках» в рамках проекта Yerevan Web Meetings медиа-компании Медиамакс.
Находящийся на втором месте по популярности в Армении Facebook, по данным Socialbakers, имеет ежедневную аудиторию в 150 тыс. человек.
Мария Лапук рассказала, что 60% пользователей сети Odnoklassniki.ru в Армении мужского пола, 40% - женского пола.
35% армянским пользователям сети от 18 до 24 лет, 28% - от 25 до 34, 20% - от 35 до 44. 10% пользователей младше 18 лет, а 7% - старше 45.
Мариа Лапук сообщила, что «Одноклассники.Ru» являются также самой узнаваемой соцсетью в Армении среди всех указанных возрастных групп. На втором месте по данному показателю Facebook, на третьем – «Вконтакте».
По словам пресс-секретаря Odnoklassniki.ru, основные занятия пользователей двух основных конкурирующих соцсетей в Армении в основном схожи с теми значимыми различиями, что 48% пользователей «Одноклассников» в Армении слушают в соцсети музыку против 34% по аналогичному показателю в Facebook, 36% посетителей «Одноклассников» в Армении играет в сети игры (у Facebook данный показатель составляет 14%), а также 14% пользователей российской соцсети пользуются платными сервисами, в то время, как у Facebook данный показатель равен 3%.
Сотрудница «Одноклассники.Ru» Алена Степанова рассказала о том, как устроены группы в соцсети и о возможностях их использования для продвижения услуг, брендов и групп. Подробнее о группах на «Одноклассниках» можно ознакомиться здесь.