Երեւան: Մեդիամաքս: Կապանի միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում հուլիսի 12-ին, 14-ին եւ 15-ին նախատեսված աշխարհահռչակ դաշնակահարուհի Մարթա Արգերիխի կատարումները չեն կայանա:
Փառատոնի կազմակերպիչների հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Վերջին օրերին հայտնի դարձավ, որ արտիստը հոսպիտալացվել է՝ երկարատեւ հյուրախաղերից հետո գերհոգնածության պատճառով, եւ բժիշկները նրա համար առաջիկայում անցանկալի են գնահատվել հեռավոր ուղեւորությունները։
Այդուհանդերձ, «Մարթա Արգերիխ եւ ընկերներ» համերգային ծրագիրն ուժի մեջ է, քանի որ նրա ընկերներից Իդո Բար Շայը եւ Հոնգհայեկ Լիմը հանդես են գալու Կապան ֆեստին։
Մարթա Արգերիխն իր ընկերոջը՝ փառատոնի հիմնադիր, թավջութակահար Սեւակ Ավանեսյանին, որի հրավերն ընդունելով՝ պատրաստվում էր այցելել Կապան, փոխանցել է, որ ցավում է ստեղծված իրավիճակի համար, հայցում է հանդիսատեսի ներողամտությունն ու խոստանում առաջիկայում այցելել Հայաստան՝ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում հանդես գալ նախատեսված ելույթներով»։

Yerevan /Mediamax/. The performances of world-famous pianist Martha Argerich scheduled for July 12, 14 and 15 within the framework of the Kapan International Music Festival will not take place.
The statement of the festival organizers, in particular, states:
“It was recently announced that the artist has been hospitalized due to exhaustion following an intensive international tour schedule. On medical advice, she has been instructed to avoid long-distance travel in the near future.
Nonetheless, the concert series titled “Martha Argerich & Friends” will go on as planned. Her close musical collaborators, Iddo Bar-Shaï and Dong Hyek Lim, will honor the program and perform at Kapan Fest as scheduled.
In a message to her longtime friend and festival founder, cellist Sevak Avanesyan, whose invitation she had gladly accepted, Argerich expressed deep regret about the unforeseen situation. She extended her sincere apologies to the audience and affirmed her commitment to visit Armenia and perform as soon as circumstances allow.”