Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հյուրընկալել է Գարեգին Երկրորդին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանն այսօր հյուրընկալել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին:
«Շուրջ մեկ ժամ տեւած զրույցի ընթացքում Հայաստանի ներկայիս իրավիճակի գնահատականից բացի, հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաեւ Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ Փաշինյանի կողմից սանձազերծված հաշվեհարդարին, ինչի առիթը եկեղեցու դեմ իշխանությունների հայտարարած պատերազմի համատեքստում վերջինիս արած հայտարարությունն է։
Նախագահի գնահատմամբ՝ Փաշինյանը պարտության մարմնավորում է։ Նա խայտառակ կերպով պարտվեց արցախյան պատերազմում, հաստատաբար պարտվելու է նաեւ Հայոց եկեղեցուն հայտարարած պատերազմում»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը:

Левон Тер-Петросян принял в своей резиденции Гарегина II - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Первый президент Армении Левон Тер-Петросян принял сегодня в своей частной резиденции Католикоса Всех Армян Гарегина II.
«В ходе беседы, которая длилась около часа, помимо оценки текущей ситуации в Армении речь также шла о развязанной Пашиняном ответной акции против Самвела Карапетяна, поводом для которой послужило его заявление в контексте объявленной властями войны церкви.
По словам президента, Пашинян - олицетворение поражения. Он позорно проиграл Арцахскую войну, и войну, объявленную Армянской церкви, он обязательно проиграет», - написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь Левона Тер-Петросяна Арман Мусинян.