Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը եւ Skill Event Marketing ընկերությունն այսօր հրապարակել են ս.թ. մարտի 6-ին «Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ» խորագրի ներքո կայանալիք Robust Armenia կոնֆերանսի ծրագիրը եւ գործընկերների ցանկը:
Robust Armenia 2024 կոնֆերանսի գործընկերներն են Զանգեզուրի պղնձա-մոլիբդենային կոմբինատը, Կոնվերս Բանկը, ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ-ը, Յունիբանկը, Գրանտ Թորնթոն Քնսալթինգը, Green Rock Management Group-ը, Philip Morris International-ը եւ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակը:
«Շնորհակալ ենք բոլոր գործընկերներին, որոնք պատրաստակամություն հայտնեցին աջակցել կոնֆերանսին, որը հարթակ է դառնալու Հայաստանի կայուն զարգացման հարցերը մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների կողմից քննարկելու համար: Աջակիցների նման պատկառելի կազմ ունենալը վկայում է, որ մեր երկրի մասնավոր հատվածը իրապես կարեւորում է կայուն զարգացման օրակարգը», - նշել են Մեդիամաքսի եւ Skill Event Marketing-ի տնօրեններ Արա Թադեւոսյանը եւ Նելլի Մարաբյանը:
2024 թվականի կոնֆերանսի գլխավոր խոսնակը կլինի Do Something! կազմակերպության համահիմնադիր եւ նախագահ Ջոն Դին: Նա կպատմի, թե ինչպես կարելի է բիզնեսը դարձնել էկոլոգիապես ավելի մաքուր եւ արդյունավետ: Նա հատուկ ուշադրություն կդարձնի Հայաստանի էներգետիկ անվտանգության ապահովման հնարավորություններին՝ հաշվի առնելով առկա անվտանգային եւ աշխարհաքաղաքական ռիսկերը:
«Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ» կոնֆերանսը կայանալու է 2024թ. մարտի 6-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում: Հավելյալ տեղեկատվության համար զանգահարեք 010 54 45 31 հեռախոսահամարով կամ գրեք news@mediamax.am հասցեին:
Ստորեւ ներկայացված է կոնֆերանսի ամբողջական ծրագիրը:
ROBUST ARMENIA-2024/ԱՄՈՒՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆ-2024 ԿՈՆՖԵՐԱՆՍ
«Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ»
Sustainable development and ESG: global agenda, local needs
Մարտի 6, 2024թ., Երեւան,
«Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոց, «Տիգրան Մեծ» սրահ
ՕՐԱԿԱՐԳ
• 09:30-10:00` գրանցում
• 10:00-10:15՝ բացման խոսքեր
• 10:15-11:15՝ «Բիզնեսի առաջնորդությունը՝ օրենսդրական պահանջներից անդին» պանելային քննարկում
Մոդերատոր Աննա Սաղաբալյան
Մասնակիցներ.
Ռայիսա Բաբայան
ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ-ի բնապահպանական և սոցիալական ռիսկերի գծով (ESG) պատասխանատու
Ազատ Մանուկյան
Գրանտ Թորնթոն Քնսալթինգ, բաժնետեր
Իրինա Ժուկովա
Philip Morris International ընկերության կայուն զարգացման ռեգիոնալ կառավարիչ
Աննա Սալոմե
Green Rock Management ընկերության մարքետինգի տնօրեն
• 11:15-11:45՝ սուրճի ընդմիջում
• 11:45-12:30՝ Ջոն Դիի ելույթը. «Ինչպես կարող է հայկական բիզնեսը ավելացնել շահույթը նորարարության եւ արդյունավետության շնորհիվ»

Robust Armenia conference’s program and list of partners published - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Mediamax Media Company and Skill Event Marketing Company published today the program and list of partners of Robust Armenia conference on “Sustainable development and ESG: global agenda, local needs.”
The partners of the Robust Armenia 2024 conference are Zangezur Copper-Molybdenum Combine, Converse Bank, ARARATBANK, Unibank, Grant Thornton Consulting, Green Rock Management Group, Philip Morris International and the UN Office in Armenia.
“We are grateful to all partners who expressed readiness to support the conference, which will serve as a platform for discussing Armenia’s sustainable development by representatives of the private sector. Such a distinguished group of supporters proves that our country’s private sector attaches importance to the sustainable development agenda,” the directors of Mediamax and Skill Event Marketing, Ara Tadevosyan and Nelly Marabyan noted.
The keynote speaker of the 2024 conference will be Jon Dee, the co-founder and president of the Do Something organization. Jon will tell how to make business environmentally friendly and efficient. He will specially focus on the possibilities of ensuring Armenia’s energy security, given the existing security and geopolitical risks.
“Sustainable Development and ESG: International Agenda, Local Needs” conference will be held on March 6, 2024, in the “Tigran Mets” hall of the “Armenia Marriott” hotel, from 09:30 to 13:30. For additional information call 010 54 45 31 or send an e-mail to news@mediamax.am.
The program is below.
ROBUST ARMENIA-2024 CONFERENCE
Sustainable development and ESG: global agenda, local needs
March 6, 2024, Yerevan,
Armenia Marriott Hotel, Tigran Mets hall
Agenda
•    09:30-10:00 registration
•    10:00-10:15 opening remarks
•    10:15-11:15 “Business leadership beyond regulatory requirements” panel discussion
Moderator Anna Saghabalyan
Participants:
Rayisa Babayan
ESG Responsible at ARARATBANK
Azat Manukyan
Partner at Grant Thornton Consulting
Irina Zhukova
Regional Director on Sustainability at Philip Morris International
Anna Salome
Marketing Director at Green Rock Management Group
•    11:15-11:45 coffee break
•    11:45-12:30 Keynote speech by Jon Dee ““How innovation, efficiency and sustainability can boost the profits of Armenian businesses”