Երեւան: Մեդիամաքս: Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը եւ Skill Event Marketing ընկերությունն այսօր հրապարակել են ս.թ. մարտի 6-ին «Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ» խորագրի ներքո կայանալիք Robust Armenia կոնֆերանսի ծրագիրը եւ գործընկերների ցանկը:
Robust Armenia 2024 կոնֆերանսի գործընկերներն են Զանգեզուրի պղնձա-մոլիբդենային կոմբինատը, Կոնվերս Բանկը, ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ-ը, Յունիբանկը, Գրանտ Թորնթոն Քնսալթինգը, Green Rock Management Group-ը, Philip Morris International-ը եւ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակը:
«Շնորհակալ ենք բոլոր գործընկերներին, որոնք պատրաստակամություն հայտնեցին աջակցել կոնֆերանսին, որը հարթակ է դառնալու Հայաստանի կայուն զարգացման հարցերը մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների կողմից քննարկելու համար: Աջակիցների նման պատկառելի կազմ ունենալը վկայում է, որ մեր երկրի մասնավոր հատվածը իրապես կարեւորում է կայուն զարգացման օրակարգը», - նշել են Մեդիամաքսի եւ Skill Event Marketing-ի տնօրեններ Արա Թադեւոսյանը եւ Նելլի Մարաբյանը:
2024 թվականի կոնֆերանսի գլխավոր խոսնակը կլինի Do Something! կազմակերպության համահիմնադիր եւ նախագահ Ջոն Դին: Նա կպատմի, թե ինչպես կարելի է բիզնեսը դարձնել էկոլոգիապես ավելի մաքուր եւ արդյունավետ: Նա հատուկ ուշադրություն կդարձնի Հայաստանի էներգետիկ անվտանգության ապահովման հնարավորություններին՝ հաշվի առնելով առկա անվտանգային եւ աշխարհաքաղաքական ռիսկերը:
«Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ» կոնֆերանսը կայանալու է 2024թ. մարտի 6-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում: Հավելյալ տեղեկատվության համար զանգահարեք 010 54 45 31 հեռախոսահամարով կամ գրեք news@mediamax.am հասցեին:
Ստորեւ ներկայացված է կոնֆերանսի ամբողջական ծրագիրը:
ROBUST ARMENIA-2024/ԱՄՈՒՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆ-2024 ԿՈՆՖԵՐԱՆՍ
«Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ»
Sustainable development and ESG: global agenda, local needs
Մարտի 6, 2024թ., Երեւան,
«Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոց, «Տիգրան Մեծ» սրահ
ՕՐԱԿԱՐԳ
• 09:30-10:00` գրանցում
• 10:00-10:15՝ բացման խոսքեր
• 10:15-11:15՝ «Բիզնեսի առաջնորդությունը՝ օրենսդրական պահանջներից անդին» պանելային քննարկում
Մոդերատոր Աննա Սաղաբալյան
Մասնակիցներ.
Ռայիսա Բաբայան
ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ-ի բնապահպանական և սոցիալական ռիսկերի գծով (ESG) պատասխանատու
Ազատ Մանուկյան
Գրանտ Թորնթոն Քնսալթինգ, բաժնետեր
Իրինա Ժուկովա
Philip Morris International ընկերության կայուն զարգացման ռեգիոնալ կառավարիչ
Աննա Սալոմե
Green Rock Management ընկերության մարքետինգի տնօրեն
• 11:15-11:45՝ սուրճի ընդմիջում
• 11:45-12:30՝ Ջոն Դիի ելույթը. «Ինչպես կարող է հայկական բիզնեսը ավելացնել շահույթը նորարարության եւ արդյունավետության շնորհիվ»

Ереван /Медиамакс/. Медиа-компания Медиамакс и компания Skill Event Marketing опубликовали сегодня программу и список партнеров первой конференции Robust Armenia «Устойчивое развитие и ESG: международная повестка, местные потребности», которая состоится 6 марта.
Партнерами конференции Robust Armenia выступают Зангезурский медно-молибденовый комбинат, Конверс Банк, АРАРАТБАНК, Юнибанк, Грант Торнтон Консалтинг, Green Rock Management Group, Philip Morris International и представительство ООН в Армении.
«Мы благодарны всем партнерам, поддержавшим конференцию, которая станет платформой для обсуждения вопросов устойчивого развития Армении представителями частного сектора. Столь уважаемый состав сторонников доказывает, что частный сектор нашей страны действительно придает большое значение повестке устойчивого развития», - отметили директора Медиамакс и Skill Event Marketing Ара Тадевосян и Нелли Марабян.
Основным докладчиком конференции станет соучредитель и президент организации Do Something Джон Ди. Он расскажет, как делать бизнес более экологичным и эффективным. Особое внимание Джон Ди уделит возможностям обеспечения энергетической безопасности Армении с учетом существующих рисков в области безопасности.
Конференция «Устойчивое развитие и ESG: международная повестка, местные потребности» пройдет 6 марта 2024 года в зале «Тигран Мец» гостиницы «Армения Марриотт».Для дополнительной информации и сотрудничества звоните по телефону 010 54 45 31 или пишите по адресу news@mediamax.am.
Ниже представлена программа конференции.
КОНФЕРЕНЦИЯ ROBUST ARMENIA-2024
«Устойчивое развитие и ESG: международная повестка, местные потребности» Sustainable development and ESG: global agenda, local needs
6 марта 2024г., Ереван,
гостиница «Армения Марриотт», зал «Тигран Мец»
ПРОГРАММА
• 09:30-10:00 - Регистрация
• 10:00-10:15 - Вступительные слова
• 10:15-11:15 - Панельная дискуссия «Лидерство бизнеса за рамками регулятивных требований»
Модератор - Анна Сагабалян
Участники:
Раиса Бабаян
Ответственная за ESG АРАРАТБАНКА
Азат Манукян
Партнер «Грант Торнтон Консалтинг»
Ирина Жукова
Региональный менеджер по устойчивому развитию Philip Morris International
Анна Саломе
Директор по маркетингу Green Rock Management
• 11:15-11:45 – кофе-брейк
• 11:45-12:30 - Выступление Джона Ди: «Как армянский бизнес может увеличить прибыль за счет инноваций и эффективности»