«Իզմիրլյան» հիմնադրամը կաջակցի Գարգառ գյուղի խնդիրների լուծմանը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ «Իզմիրլյան» հիմնադրամը Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանատան եւ Կոկա-Կոլա հիմնադրամի հետ համատեղ կաջակցի «Գարգառ գյուղի խմելու ջրի մատակարարման համակարգի եւ հանրակրթական դպրոցի շենքի վերանորոգում» ծրագրին:
Ծրագրի նպատակն է բարելավել գյուղի դպրոցական ենթակառուցվածքները՝ ստեղծելով անվտանգ, էներգաարդյունավետ ու հաճելի միջավայր դպրոցականների եւ ուսուցիչների համար։
Բացի այդ, ծրագիրը նպատակ ունի հեռավոր Գարգառ գյուղի բնակիչներին ապահովել անվտանգ ու մաքուր խմելու ջրով՝ ջրի բազմանպատակային օգտագործման, այդ թվում` մարդկանց կարիքների, տնամերձ հողամասերում մշակաբույսերի աճեցման եւ անասունների ջրարբիացման նպատակներին ծառայող ջրաբաշխիչ ցանցի վերականգնման միջոցով։
Ծրագրի անմիջական շահառուներն են Գարգառի հանրակրթական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները, գյուղի բնակիչները:
Ծրագրի իրականացման գործընկերներն են «Ուրբան» կայուն զարգացման հիմնադրամը եւ «Էներգետիկայի հայկական գործակալություն» հիմնադրամը:

The Izmirlian Foundation to support a project in Gargar - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Izmirlian Foundation in cooperation with the Embassy of Japan in Armenia and Coca-Cola Foundation will support the project on “Renovation of Drinking Water Supply System and Public School in Gargar Village.”
The project is aimed at improving the community school infrastructure thus creating a safe, energy efficient and attractive environment for schoolers and teachers.
Additionally, the project will aim at improving the access to proper quality potable water for people living in remote settlement of Gargar through rehabilitation of water distribution network catering for multiple uses, including human needs, water for production in household plots and for the livestock.
Project direct beneficiaries are schoolers and teachers of Gargar Public school as well as people residing in Gargar settlement.
The project implementation partners are the Urban Foundation for Sustainable Development and the “Armenian Energy Agency” Foundation.