Gibson Brands-ի տնօրենների խորհուրդը հաստատել է Սեզար Գուեկյանին ընկերության նախագահի եւ գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնում:
«Ես հնարավորություն եմ ունեցել սերտորեն աշխատել Սեզարի հետ՝ վերջին 5 տարիների ընթացքում մենք միասին վերակառուցել ենք Gibson Brands-ը», - ասել է Gibson Brands-ի խորհրդի նախագահ Նեթ Զիլխան:
«Նա նոր շունչ է հաղորդել Gibson-ին՝ մեր արտադրանքի, մարքեթինգի, արտիստների հետ հարաբերությունների հարցերում եւ ձեռնարկել է մեր աճին միտված շատ կարեւոր նախաձեռնություններ: Սեզարը զարմանալի կրքով է լցված երաժշտության եւ, մասնավորապես, Gibson կիթառների հանդեպ։ Մենք վստահ ենք, որ Սեզարը կատարյալ թեկնածու է Gibson-ի գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնելու համար»,- հավելել է Նեթ Զիլխան:
Սեզար Գուեկյանը Սեզար Գուեկյանը
Ինքը Սեզար Գուեկյանը նշել է.
«Մենք մշտապես հարց ենք տալիս ինքներս մեզ՝ ինչպես լինել ավելի արդիական եւ օգտագործել մեր լեգենդար անցյալը՝ ավելի ստեղծագործ լինելու համար: Մեր ապագան կախված է մեր թիմի կրքից, տարբեր ժանրերում հանդես եկող մեր արտիստների հետ համագործակցությունից»:
Սեզար Գուեկյանը Gibson-ին միացել է 2018 թվականին՝ համադրելով իր բիզնես կրթությունը երաժշտության եւ կիթառի հանդեպ երկարամյա կրքի հետ: Նա մեծ դեր է ունեցել Gibson-ի վերածննդի գործում՝ մշակելով նոր հաջող ռազմավարություն, որի կենտրոնում գործիքներ են եւ ձայնը:
Սեզարը բիզնեսի բակալավրի (BA) կոչում է ստացել Բուենոս Այրեսի Սան Անդրես համալսարանու եւ բիզնեսի մագիստրոսի (MBA) կոչում Չիկագոյի համալսարանում:
Այս տեսանյութում Սեզար Գուեկյանը պատմում է իր հայկական արմատների մասին եւ 2020 թվականի պատերազմից հետո «Հայաստան» հիմնադրամի դրամահավաքին աջակցելու մասին.
Gibson-ի հետ համագործակցող բազմաթիվ արտիստներ ողջունել են Սեզար Գուեկյանի նոր դերը Gibson Brands-ում: Մենք առանձնացրել ենք նրանցից չորսի խոսքերը:
Սլեշ
«Չեմ էլ կարող պատկերացնել Gibson-ի գործադիր տնօրենի պաշտոնի համար ավելի կատարյալ տարբերակ, քան Սեզար Գուեկյանը: Gibson կիթառի ամենախելացի եւ ամենակրքոտ սիրահարներից մեկը լինելով, նա նաեւ եռանդուն գործարար է»:
«Սեզարը վայրեջք ապրող Gibson ապրանքանիշը վերածեց հաջողակ ընկերության: Նա հանդիպում էր երաժիշտների հետ, լսում էր մեր կարծիքները եւ իր շուրջը հիանալի թիմ ձեւավորում: Այսօր Gibson-ը մի ընկերություն է, որի հետ համագործակցելը հպարտություն է ինձ համար: Շնորհակալություն, Սեզար»։
«Սեզարը ոչ միայն հիասքանչ գործադիր տնօրեն է Gibson-ում, այլեւ մեծ արտիստ է եւ լավ ընկեր»:
Լուիս Ֆոնսի
«Այնքան հպարտ եմ, որ Սեզար Գուեկյանը նշանակվել է Gibson-ի գործադիր տնօրեն: Նրա կիրքը երաժշտության հանդեպ, նրա անձնական կապը արտիստների հետ եւ հավատարմությունը լատինական երաժշտությանը եւ մշակույթին անհավանական են: Բրավո՛, Սեզար»:

Gibson Brands announced that its Board of Directors has confirmed Cesar Gueikian to the role of President and CEO of Gibson Brands.
“I have had the opportunity to work closely with Cesar as we have rebuilt Gibson over the past 5 years,” says Nat Zilkha, Chairman, Gibson Brands.
“He has established a remarkable track record at Gibson, shaping our product, our marketing, our artist relationships, and many of our important growth initiatives. In addition, Cesar has an extraordinary personal passion for music, and for Gibson guitars in particular. We are confident that Cesar is the ideal person to serve as Gibson's next CEO”, Nat Zilkha said.
Cesar Gueikian Cesar Gueikian
Cesar Gueikian said that “Gibson is a passion project for me”.
“We have an epic history in music, which comes with responsibility, and we are constantly asking ourselves how to be more relevant and leverage our iconic past to be more creative the older we become as a brand. Our future depends on our team’s passion and pride in the work they do, and on creative collaboration with our artists around the world across genres of music”,
Cesar Gueikian added.
Cesar Gueikian joined Gibson in 2018, merging his business background with his lifelong passion for music and guitars. He has been instrumental in the resurgence of Gibson, setting a successful new strategy centered around instruments and sound .
Cesar earned a BA in Business from Universidad de San Andres, Buenos Aires, Argentina and an MBA. from The University of Chicago focused on Analytic Finance and Economics.
In this video Cesar Gueikian talks about his Armenian roots:
Many Gibson artists have welcomed the news of Cesar Gueikian’s new role at Gibson Brands:
Slash
“I can't think of a more natural fit for CEO of Gibson than Cesar Gueikian. He's one of, if not the smartest, most passionate Gibson guitar enthusiasts I've ever met, and he is a keen businessman; you can't go wrong.”
Tony Iommi
“I can’t believe how Cesar has transformed Gibson from a brand on its way down and out to the success it is today. He went out of his way to meet with musicians and take note of what we were saying, gathering a great team around him. It’s now a company I’m proud to be associated with. Thank you, Cesar.”
“Cesar is not only an amazing executive at Gibson, but a great artist in his own right and a good friend. He understands both the artistry and the business”.
Luis Fonsi
“I'm so proud of Cesar Gueikian being appointed as Gibson's CEO. His passion for music, his personal connection with the artists, and his commitment to Latin music and culture are unbelievable. Bravo, Cesar!”.