«Երկու ռոք աստղ, երկու աղջիկ՝ չհաշված Արարատը» գրքի հեղինակը հյուրընկալվել է Common Ground-ում - Mediamax.am
2638 դիտում
«Երկու ռոք աստղ, երկու աղջիկ՝ չհաշված Արարատը» գրքի հեղինակը հյուրընկալվել է Common Ground-ում
Հուլիսի 9-ին  Common Ground Books and Spirits-ում (Բաղրամյանի, 6) տեղի է ունեցել հանդիպում «Երկու ռոք աստղ, երկու աղջիկ՝ չհաշված Արարատը» գրքի հեղինակ Արա Թադեւոսյանի հետ։
Գիրքը հայերեն հրատարակվել էր Newmag հրատարակչության կողմից 2020 թվականի ամռանը, իսկ ռուսերեն տարբերակը՝ 2023 թվականի գարնանը։ Երկու դեպքում էլ գիրքը լույս է տեսել ԱյԴի Բանկի հետ գործընկերության շնորհիվ։
Արա Թադեւոսյանը պատմել է, որ սկսել էր գրել գիրքը դեռ 2010 թվականին, հետո երկար ժամանակ ընդմիջում էր տվել եւ վերադարձել աշխատանքին միայն 2020 թվականի սկզբին։
«2020թ. հունվարին, ամանորյա տոներից անմիջապես հետո, ներքին ձայնն ասաց, որ կամ գրելու եմ գիրքը այս ամսվա ընթացքում, կամ այլեւս երբեք դա չեմ անելու»,- խոստովանել է հեղինակը։
Արա Թադեւոսյանը ներկայացրել է Armenia Grateful 2 Rock/Rock Aid Armenia նախագծի որոշ մանրամասներ։
Երեկոն ոչ միայն գրական էր, այլեւ երաժշտական. հյուրերը դիտել են գրքի հերոսների մասնակցությամբ մի քանի տեսահոլովակներ, որոնցից առաջինը նկարահանվել էր հեռավոր 1989 թվականին, իսկ վերջինը՝ 2019-ին։
«Երկու ռոք աստղ, երկու աղջիկ՝ չհաշված Արարատը» գրքի ռուսերեն եւ հայերեն տարբերակները կարելի է ձեռք բերել Newmag հրատարակչության կայքում (անվճար առաքմամբ) այս հղումներով.

В Common Ground состоялась встреча с автором книги «Две рок-звезды, две девочки и Арарат» - Mediamax.am
2636 просмотров
В Common Ground состоялась встреча с автором книги «Две рок-звезды, две девочки и Арарат»
9 июля в пространстве Common Ground Books and Spirits (Баграмяна, 6) состоялась встреча с автором книги «Две рок-звезды, две девочки и Арарат» Ара Тадевосяном.
Книга была опубликована издательством Newmag на армянском летом 2020 года, а русская версия была издана весной 2023 года. Обе версии появились на свет благодаря партнеству с АйДи Банком.
Ара Тадевосян рассказал, что начал писать книгу еще в 2010 году, потом надолго забросил и вернулся к работе только в начале 2020 года.
«В январе, сразу после новогодних праздников, внутренний голос сказал, что либо я напишу книгу в этом месяце, либо не сделаю этого никогда», - признался автор.
Ара Тадевосян рассказала о некоторых фрагментах проекта Armenia Grateful 2 Rock/Rock Aid Armenia, которому посвящена книга.
Вечер был не только литературным, но и музыкальным - гости вечера посмотрели несколько видеоклипов с участием героев книги, первый из которых был снят в далеком 1989 году, а последний - в 2019-м.
Русскую и армянскую версии книги «Две рок-звезды, две девочки и Арарат» можно приобрести на сайте издательства Newmag с бесплатной доставкой по ссылкам: