Արմավիան կշարունակի բանակցել երկրորդ Sukhoy Superjet-ի գնման վերաբերյալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արմավիա ավիաընկերությունը չի դադարեցնի բանակցությունները երկրորդ Sukhoi Superjet-100 (SSJ-100) ինքնաթիռի գնման վերաբերյալ` Ինդոնեզիայում այդ տեսակի օդանավի կործանման պատճառով:
Այդ մասին РБК Daily թերթին հայտնել է ավիաընկերության ներկայացուցիչը` չնշելով ձեռքբերման հստակ ժամկետները: Նախօրեին Արմավիայի ներկայացուցիչները հայտնել էին, որ ընկերությունը կշարունակի SSJ 100 օդանավի շահագործումը:
Ներկայումս SSJ 100 շահագործվում է Արմավիա եւ Աէրոֆլոտ ընկերությունների կողմից:
Ավելի վաղ Մեդիամաքսի հետ հարցազրույցում Արմավիայի ներկայացուցիչ Նանա Ավետիսովան ասել էր, որ ընկերությունը մտադիր է երկրորդ Sukhoi Superjet օդանավը գնել 2012թ. ապրիլին:

Yerevan/Mediamax/. Armenian Armavia Air Company will not cease negotiations on buying the second Sukhoi Superjet-100 (SS-100) aircraft because of SSJ 100 plane crash in Indonesia.
Official representative of the company told this RBK Daily without going into details. Yesterday, representatives of Armavia stated that the company will continue the exploitation of SSJ 100.
SSJ 100 aircraft is currently exploited by Armavia and Aeroflot companies.
Earlier, spokeswoman for Armavia Nana Avetisova said in the interview to Mediamax that the company was planning to buy the second Sukhoi Superjet in April 2012.