Բրայան Մեյ. «Հայաստանում ինձ զգում էի ինչպես տանը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Queen խմբի կիթառահար Բրայան Մեյը կիսվել է տպավորություններով սեպտեմբերի 7-ին STARMUS VI փառատոնի շրջանակներում Երեւանում կայացած իր համերգից։
«Շատ հուզական-ռիսկային-ուրախ-աննկարագրելի էր: Ամիսների նախապատրաստությունից, քննարկումներից, փորձերից հետո մենք այնքան արագ հայտնվեցինք բեմում եւ այնքան արագ ամեն ինչ ավարտվեց եւ մենք խոնարհվում էինք հանդիսատեսների առջեւ՝ վայելելով նրանց երջանիկ ձայները:
Չեմ կարող նկարագրել, թե անձամբ ինձ համար ինչ նշանակություն ուներ ձեր այս ընդունելությունը, սիրելի հայեր։ Այնքա՛ն սեր՝ կարծես տուն վերդարձած կորած երեխա, ամուսին կամ պապիկ լինեի: Շատ շնորհակալ եմ: Ինձ զգում էի ինչպես տանը։ Եվ հույս ունեմ, որ մի օր կվերադառնամ»,- գրել է Բրայան Մեյը։

Ереван /Медиамакс/. Гитарист Queen Брайан Мэй поделился эмоциями от своего концерта, состоявшегося в Ереване 7 сентября в рамках фестиваля STARMUS VI.
«Это было очень эмоционально-рискованно-радостно-неописуемо. После всех месяцев подготовки, обсуждений, репетиций мы так быстро мы оказались в центре этого, и так быстро, слишком быстро все закончилось, и мы кланялись, наслаждаясь звуками счастливой публики.
Не могу выразить словами, что лично для меня значил для меня этот ваш прием, милые армяне. Столько любви - словно я был вернувшимся домой потерянным ребенком, мужем, или дедушкой. Большое спасибо. Я чувствовал себя как дома. И я надеюсь, что когда-нибудь мне удастся вернуться», - написал Брайан Мэй.