Գիլանը եւ Այոմին ալբոմ կթողարկեն Գյումրիի դպրոցի վերականգնման նպատակով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Deep Purple-ի վոկալիստ Իէն Գիլանը եւ Black Sabbath-ի կիթառահար Թոնի Այոմին հունիսի 22-ին կթողարկեն իրենց հիմնած WhoCares խմբի ալբոմը, որի վաճառքից ստացված գումարը կօգտագործվի Հայաստանում երաժշտական դպրոցի վերականգնման համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը` վկայակոչելով earMUSIC ընկերությունը, ալբոմում կընդգրկվեն երկու երգեր WhoCares-ի անցյալ տարվա մայիսին թողարկված սինգլից (Out Of My Mind եւ Holy Water), ինչպես նաեւ Գիլանի եւ Այոմիի չթողարկված եւ հազվագյուտ ձայնագրություններ:
Մասնավորապես, ալբոմում կներառվի Deep Purple-ի` “Dick Pimple” ջեմ-ստեղծագործությունը, որը ծնվել էր Purpendicular ալբոմի աշխատանքների ժամանակ: Ալբոմում ներկայացված կլինի նաեւ Իէն Գիլանի եւ Repo Depo խմբի կողմից ձայնագրված եւ երբեւէ չթողարկված “Easy Come Easy Go” երգը:
Ձայնասկավառակում կընդգրկվեն նաեւ Թոնի Այոմիի երկու երգեր, որոնք ձայնագրվել են Գլեն Հյուզի հետ համագործակցությամբ, ինչպես նաեւ When a Blind Man Cries երգի չթողարկված ակուստիկ տարբերակը, որը Իէն Գիլանի կողմից ձայնագրվել է Absolute Radio-ում ելույթի ընթացքում, եւ այլ երգեր:
Գյումրու թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագիծը համակարգում են Մեդիամաքսը, ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը եւ Հայ օգնության ֆոնդը, որոնք մոտ ժամանակներս կհայտնեն շինարարության մեկնարկի ժամկետների մասին:

Иэн Гиллан и Тони Айомми выпустят альбом редких и неизданных композиций для восстановления школы в Армении - Mediamax.am
7552 просмотров
Иэн Гиллан и Тони Айомми выпустят альбом редких и неизданных композиций для восстановления школы в Армении
Фото: www.Bravo.am
Ереван/Медиамакс/. Вокалист Deep Purple Иэн Гиллан и гитарист Black Sabbath Тони Айомми выпустят 22 июня альбом созданной ими группы WhoCares, доходы от продажи которого будут использованы для восстановления музыкальной школы в Армении.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на компанию earMUSIC, в альбом войдут 2 песни с выпущенного в мае прошлого года сингла WhoCares (Out Of My Mind и Holy Water), а также неизданные и редкие записи Гиллана и Айомми.
В частности, в альбом будет включена неиздававшаяся ранее студийная джем-композиция Deep Purple “Dick Pimple”, родившаяся в ходе работы над альбомом Purpendicular. В альбом также войдет неиздавашаяся ранее песня “Easy Come Easy Go”, записанная Иэном Гилланом с групой Repo Depo, которую вокалист создал до возвращения в Deep Purple.
В альбом войдут также 2 композиции Тони Айомми, записанные в сотрудничестве с Гленом Хьюзом, а также издающаяся впервые акустическая версия песни When a Blind Man Cries, записанная Иэном Гилланом в ходе выступления на Absolute Radio, а также другие песни.
Проект восстановления музыкальной школы N 6 в Гюмри координируется Медиамакс, австралийской организацией Do Something и Фондом армянской помощи, которые в ближайшее время объявят сроки начала строительства.