Երեւան։ Մեդիամաքս։ Queen խմբի համահիմնադիր Բրայան Մեյը հաստատել է իր մասնակցությունը սեպտեմբերի 5-ց 10-ը Երեւանում կայանալիք STARMUS VI միջազգային փառատոնին:
Փառատոնի շրջանակում սեպտեմբերի 7-ին Հայաստանի Օպերայի եւ բալետի թատրոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի, Դերեկ Շերինյանի եւ այլ երաժիշտների հետ Բրայան Մեյը կներկայացնի ստեղծագործություններ իր նոր Another World ալբոմից:
Չնայած Բրայան Մեյը մեծ դեր է խաղացել 1989 թվականին ստեղծված Rock Aid Armenia նախագծում, նա երբեք չի եղել Հայաստանում:
2010 թվականին նոյեմբերին Լոնդոնում Հայաստանի դեսպանությունում Բրայան Մեյին հանձնվել է Փառի շքանշանը՝ Rock Aid Armenia-ում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
1988 թվականին Բրայան Մեյը հանդիպել է Կանարյան կղզիների աստղաֆիզիկայի ինստիտուտի դոկտոր Գարիկ Իսրաելյանին: Տարիներ անց Գարիկ Իսրայելյանն օգնել է Մեյին ավարտել իր թեկնածուական թեզը եւ ստանալ աստղաֆիզիկայի գիտությունների դոկտորի աստիճանը:
STARMUS-ը Գարիկ Իսրայելյանի եւ Բրայան Մեյի կողմից հիմնադրվել է 2011-ին։
Մինչ օրս անցկացվել է 5 փառատոն (Իսպանիայում, Նորվեգիայում և Շվեյցարիայում), իսկ 6-րդը կանցկացվի Հայաստանում 2022 թվականի սեպտեմբերին:

Brian May to visit Armenia in September - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Brian May has confirmed his participation in the STARMUS VI international festival to be held in Yerevan from September 5 to 10.
Although Brian May played a major role in the 1989 Rock Aid Armenia project, he has never been to Armenia.
In November 2010, Brian May was awarded the Medal of Honor at the Armenian Embassy in London for his significant contribution to Rock Aid Armenia.
In 1988, Brian May met Dr. Garik Israelian from the Institute of Astrophysics of the Canary Islands. Years later, Israelyan helped May to end his thesis and receive PhD in astrophysics.
STARMUS was founded by Garik Israelyan and Brian May in 2011.
To date, 5 festivals have been held (in Spain, Norway and Switzerland), and the 6th will be held in Armenia in September.