Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր ավարտվել է ներմուծված մարդատար տրանսպորտային միջոցների մաքսային ձեւակերպումներին աջակցելու նպատակով ՀՀ քաղաքացիներին բյուջետային արտոնյալ վարկերի տրամադրման գործընթացը:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են ՀՀ ֆինանսների նախարարության մամուլի ծառայությունում, ծրագրի շրջանակներում ՀՀ 1516 քաղաքացիների տրամադրվել են բյուջետային վարկեր: ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից վարկային պայմանագրեր են կնքվել Երեւան քաղաքի 150 բնակիչների հետ, 606 վարկ է տրամադրվել Լոռիում, 375` Տավուշի, 304` Շիրակի մարզերում: Համապատասխանաբար, 30, 28 եւ 23 վարկեր են տրամադրվել Արագածոտնի, Արմավիրի եւ Կոտայքի մարզերի բնակիչներին:
Ծրագրի իրականացման համար պետբյուջեից նախատեսված 1 մլրդ դրամից հատկացվել է շուրջ 935 մլն դրամ: Քաղաքացիներին վարկերը տրամադրվել են անտոկոս, վեցամսյա վերադարձման ժամկետով:

1516 гражданам Армении предоставлены бюджетные кредиты на растаможивание автомашин - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Процесс предоставления бюджетных льготных кредитов гражданам Армении для облегчения таможенных процедур импорта легковых транспортных средств сегодня завершился.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе министерства финансов Армении, в рамках данной программы 1516 гражданам предоставлены бюджетные кредиты. Кредитные договора подписаны со 150 жителями Еревана, 606 кредитов предоставлено в Лорийской области, 375 – в Тавушской, 304 – в Ширакской. Соответственно 30, 28 и 23 кредита было предоставлено жителям Арагацотнской, Армавирской и Котайкской областей.
Для реализации программы из предусмотренной госбюджетом суммы в 1 млрд. драмов предоставлено 935 млн. драмов. Кредиты предоставлены гражданам на безпроцентной основе сроком до полугода.