Լինդսի Սնելի կայքը նոր բացահայտումներ կանի Թուրքիայի մասին
Անկախ հետաքննող լրագրող Լինդսի Սնելը, ով ակտիվ լուսաբանում է Արցախյան հակամարտությունը եւ մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահում Թուրքիայի աջակցությունը վայելող ահաբեկչական գործողությունները, նոր կայք է հիմնել իր պատրաստած հոդվածները ազատ հրապարակելու համար:
Լինդսի Սնելը տեղեկացրել է, որ նոր կայքը ստեղծելու համար դրդապատճառ է դարձել Facebook-ը, որը մեկ ամսով արգելափակել էր լրագրողի օգտահաշիվը Իրաքի Քանդիլ շրջանում նկարահանած ռեպորտաժը տեղադրելու համար: Նրա խոսքով, իր նկարահանած խումբը որակվել էր իբրեւ «ահաբեկչական»՝ Թուրքիային «հաճոյանալու» համար:
Լինդսիի հիմնած նոր կայքը կոչվում է www.ishgal.com` Işgal-ը թուրքական բառ է եւ թարգմանաբար նշանակում է «ռազմական ներխուժում» կամ «օկուպացիա»:
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականին Մեդիամաքսը հանդիպել էր Լինդսի Սնելին Հայաստան կատարած այցի ժամանակ ու զրուցել ահաբեկչական թեմաներով իր հրապարակումների մասին:
Լինդսի Սնելը առաջիններից մեկն էր, որ հայտնեց պատերազմում Թուրքիայի կողմից հավաքագրված վարձկանների մասնակցության մասին: Պատերազմի ընթացքում նա հետեւողականորեն գրում էր վարձկան ահաբեկիչների մասին:
«Կայքն ուղղակիորեն միայն թուրքական օկուպացիայի մասին չի լինելու, չնայած մեկ կայքի համար այդ թեմայով բավականաչափ նյութ կգտնվեր», - կեսկատակ-կեսլուրջ գրել է Լինդսի Սնելը:

Independent investigative journalist Lindsey Snell, who actively covers the Artsakh conflict and Turkey’s assistance to terrorist organizations, has created a website to publish her articles freely.
Snell has disclosed she was motivated to create a website after Facebook banned her for a month for posting a news video she filmed in Qandil. According to her, the group she filmed was “listed as a terrorist organization to appease Turkey”.
The website is called www.ishgal.com.
“Işgal” means “military invasion” or “occupation” in Turkish.
In 2020, Mediamax reporter met with Lindsey Snell in Yerevan and talked about her reports on terrorism.
She was among the first journalists to reveal that terrorist mercenaries hired by Turkey were fighting in the Artsakh war in 2020. She consistently reported about the mercenaries throughout the war.
“The site is not just about Turkish occupations, though there’d be enough material for one,” Snell commented.