Բիլ Գեյթսը մեկնաբանել է իր հասցեին հնչող մեղադրանքները
Երեւան: Մեդիամաքս: Microsoft-ի հիմնադիր Բիլ Գեյթսը մեկնաբանել է մեղադրանքներն այն մասին, որ ինքը իբր ցանկանում է «գրավել աշխարհը համակարգչային չիպերի միջոցով, որոնք մարդիկ կստանան պատվաստումների հետ»:
«Նման բամբասանքներն ու հակագիտական հայտարարությունները հանգեցնում են մարդկանց միջեւ թշնամանքի հրահրման: Անհանգստացնում է, որ նման ժամանակներում այս խելագարության համար օգտագործվում են թվային գործիքներ: Երբ, վերջապես, ստացանք պատվաստանյութը, մենք պետք է հասնենք հավաքական իմունիտետի ձեւավորմանը, որպեսզի բնակչության մոտ 80%-ը պատվաստվի: Բայց եթե մարդիկ կարծում են, որ դա խաբեություն է կամ որ պատվաստանյութերը վնասակար են եւ հրաժարվում են պատվաստումներից, ապա հիվանդությունը կշարունակի սպանել մարդկանց»,- ասել է Բիլ Գեյթսը BBC-ին տված հարցազրույցում:
«Այնպես որ, ես մի փոքր անհանգստացած եմ այս բոլոր խենթ գաղափարների առկայությունից: Եվ ինձ ինչ-որ տեղ զարմացնում է այն, որ այս տեսությունների որոշ մասն իմ մասին է: Մենք գումար ենք նվիրաբերում գործիքակազմ ստեղծելու համար, մենք օգնում ենք դեղագործական ընկերություններին: Մեր հիմնադրամն ունի բազմաթիվ մասնագետներ դեղագործության բնագավառում, եւ մեզ համարում են ազնիվ միջնորդ կառավարության եւ ընկերությունների միջեւ՝ լավագույն մեթոդն ընտրելու հարցում»,- շեշտել է Գեյթսը:

Билл Гейтс прокомментировал обвинения в свой адрес - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Основатель Microsoft Билл Гейтс прокомментировал обвинения в том, что он хочет «захватить мир через компьютерные чипы, которые люди получат через вакцинирование».
«Эти сплетни и антинаучные высказывания приводят к разжиганию вражды между людьми. Беспокоит то, что в такое время цифровые инструменты используются для этого сумасшествия. Когда в конечном счете у нас появится вакцина, нам нужно будет добиться формирования группового иммунитета, чтобы около 80% населения были вакцинированы. Но если они будут думать, что это афера, или что вакцины вредны, и люди не захотят вакцинирования, то болезнь продолжит убивать людей», - сказал Билл Гейтс в интервью BBC.
«Так что меня немного беспокоит существование всех этих сумасшедших идей. И меня несколько удивляет, что часть этих теорий - обо мне. Мы жертвуем деньги для создания инструмента, мы выписываем чеки фармакологическим компаниям. В нашем фонде есть много специалистов в области фармакологии, и нас считают честным посредником между правительством и компаниями в том, что касается выбора лучшего метода», - отметил Гейтс.