Փաշինյանն ու Մակրոնը քննարկել են TRIPP նախագիծը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանյուել Մակրոնն այսoր Փարիզում քննարկել են երկկողմ եւ տարածաշրջանային նշանակության հարցեր:
«Ֆրանսիայի նախագահը եւս մեկ անգամ շնորհավորել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության հաստատման առիթով եւ շեշտել Ֆրանսիայի անվերապահ աջակցությունը Հայաստանի տարածքային ինքնիշխանությանն ու խաղաղության ամրապնդմանը:
Մտքեր են փոխանակվել TRIPP նախագծի եւ տարածաշրջանում հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակման ուղղությամբ իրականացվող քայլերի շուրջ»,- հայտնում են Հայաստանի կառավարությունից:
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Էմանյուել Մակրոնը քննարկել են նաեւ Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր, կարեւորել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության նոր օրակարգով հարաբերությունների հետեւողական ընդլայնումը:

Yereva /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron discussed today in Paris issues of bilateral and regional significance.
“The President of France once again congratulated on the establishment of peace with Azerbaijan and emphasized France’s unconditional support for Armenia’s territorial sovereignty and the strengthening of peace.
Thoughts were exchanged on the TRIPP project and the ongoing steps aimed at unblocking regional communication routes,” the Armenian government’s press office reported.
Pashinyan and Macron also discussed issues on further development of Armenia-European Union cooperation and highlighted the importance of expanding relations under a renewed Armenia-EU partnership agenda.