Պուտին. ՌԴ-ն պատրաստ է աջակցել Հայաստանին համաճարակի դեմ պայքարում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Այսօր տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ընթացքում նա քաջ առողջություն եւ հաջողություն է մաղթել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ինչպես նաեւ ցանկացել շուտափույթ ապաքինում նրան եւ նրա ընտանիքի անդամներին, հաղորդում են կառավարությունից:
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Վլադիմիր Պուտինը մտքեր են փոխանակել կորոնավիրուսային համաճարակի հետ կապված իրավիճակի եւ հետագա հնարավոր զարգացումների շուրջ: Նրանք քննարկել են երկու երկրների առողջապահության նախարարությունների միջեւ համագործակցության հարցերը:
Վլադիմիր Պուտինն ընդգծել է Հայաստանին՝ համաճարակի դեմ պայքարում աջակցելու Ռուսաստանի Դաշնության պատրաստակամությունը:
ՀՀ վարչապետը եւ ՌԴ նախագահն անդրադարձել են նաեւ Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-ամյակի կապակցությամբ այս տարվա հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայանալիք շքերթին: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել այդ առիթով օրեր առաջ ստացված հրավերի համար: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ մինչ այդ ապաքինված կլինի եւ կկարողանա մասնակցել Հաղթանակի 75-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ կայանալիք բոլոր միջոցառումներին:

Путин: Россия готова поддержать Армению в борьбе с пандемией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин сегодня в телефонной беседе поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с днем рождения.
Он пожелал армянскому премьеру крепкого здоровья и успехов, а также скорейшего выздоровления ему и его семье.
Никол Пашинян и Владимир Путин обменялись мнениями о ситуации в связи с пандемией коронавируса и возможных дальнейших развитиях. Они обсудили вопросы сотрудничества между министерствами здравоохранения двух стран.
Владимир Путин подчеркнул готовность Российской Федерации оказать Армении поддержку в борьбе с пандемией.
Премьер-министр Армении и президент России также коснулись предстоящего в Москве 24 июня этого года парада по случаю 75-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне.
Премьер-министр Никол Пашинян в этой связи поблагодарил за приглашение, полученное несколько дней назад, и выразил надежду, что до этого он выздоровеет и сможет принять участие во всех мероприятиях по случаю 75-летия Победы.