Պուտին. ՌԴ-ն պատրաստ է աջակցել Հայաստանին համաճարակի դեմ պայքարում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Այսօր տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ընթացքում նա քաջ առողջություն եւ հաջողություն է մաղթել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ինչպես նաեւ ցանկացել շուտափույթ ապաքինում նրան եւ նրա ընտանիքի անդամներին, հաղորդում են կառավարությունից:
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Վլադիմիր Պուտինը մտքեր են փոխանակել կորոնավիրուսային համաճարակի հետ կապված իրավիճակի եւ հետագա հնարավոր զարգացումների շուրջ: Նրանք քննարկել են երկու երկրների առողջապահության նախարարությունների միջեւ համագործակցության հարցերը:
Վլադիմիր Պուտինն ընդգծել է Հայաստանին՝ համաճարակի դեմ պայքարում աջակցելու Ռուսաստանի Դաշնության պատրաստակամությունը:
ՀՀ վարչապետը եւ ՌԴ նախագահն անդրադարձել են նաեւ Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-ամյակի կապակցությամբ այս տարվա հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայանալիք շքերթին: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել այդ առիթով օրեր առաջ ստացված հրավերի համար: Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ մինչ այդ ապաքինված կլինի եւ կկարողանա մասնակցել Հաղթանակի 75-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ կայանալիք բոլոր միջոցառումներին:

Russia is ready to help Armenia in the fight against COVID-19, says Putin - Mediamax.am
Putin has wished Pashinyan good health and success and also wished him and his family to get well soon, said the Armenian government’s press service.
The two leaders have exchanged thoughts about the coronavirus pandemic and possible developments of the situation. They have also discussed the cooperation between the health ministries of the two countries.
Vladimir Putin has underlined that Russia is ready to help Armenia in the fight against the coronavirus.
Pashinyan and Putin have also touched on the parade, marking the 75th anniversary of the victory in the Great Patriotic War, which is scheduled for June 24 in Moscow. Nikol Pashinyan has thanked Putin for the invitation to the event, which he received a few days earlier. The Prime Minister has said he hopes to be fully recovered by then and able to attend all events, dedicated to the 75th anniversary of the victory.