Սերբիան պատրաստ է համավարակի դեմ պայքարում աջակցել Հայաստանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչն ասել է, որ անհրաժեշտության դեպքում իր երկիրը պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին համավարակի ու դրա հետեւանքների հաղթահարման համար։
Ալեքսանդր Վուչիչի հետ հեռախոսազրույցում Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել սերբ գործընկերոջը եւ նշել, որ առողջապահության նախարարության հետ ճշգրտումներից հետո տեղեկություն կփոխանցվի սերբական կողմին:
Արմեն Սարգսյանն ու Ալեքսանդր Վուչիչն ընդգծել են երկու երկրների համագործակցության մեծ ներուժը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, սննդի անվտանգության, գյուղատնտեսության ոլորտներում, վստահություն հայտնել, որ մուտքի արտոնագրերի երկուստեք վերացումը կնպաստի գործարար կապերի ակտիվացմանն ու զբոսաշրջության զարգացմանը:

Сербия готова содействовать Армении для борьбы с пандемией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Сербии Александр Вучич заявил, что при необходимости его страна готова содействовать Армении в борьбе с пандемией и ее последствиями.
В телефонной беседе с Александром Вучичем президент Армении Армен Саргсян выразил благодарность сербскому коллеге и отметил, что после уточнений с министерством здравоохранения соответствующая информация будет передана сербской стороне.
Армен Саргсян и Александр Вучич подчеркнули большой потенциал сотрудничества между двумя странами в сферах информационных технологий, пищевой безопасности, сельского хозяйства и выразили уверенность, что отмена двустороннего визового режима будет способствовать активизации деловых связей и развитию туризма.