Հայաստանի եւ Իսրայելի մասնագետները տեսաժողով կանեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Իսրայելի առողջապահության նախարարության միջազգային հարաբերությունների վարչության տնօրեն, COVID-19-ի հարցերով Իսրայելի համակարգող, դոկտոր Աշեր Շալմոնի հետ։
Դոկտոր Շալմոնը ներկայացրել է կորոնավիրուսի համավարակի հաղթահարման ուղղությամբ Իսրայելում ձեռնարկված քայլերը, հաղորդում են նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Զրույցի ընթացքում քննարկվել է Իսրայելի կողմից Հայաստանին հնարավոր օգնության ցուցաբերման հարցը, հստակեցվել են Հայաստանի կարիքները։
Սարգսյանը եւ Շալմոնը պայմանավորվել են, որ առաջիկա օրերին Հայաստանի եւ Իսրայելի մասնագետների միջեւ կկազմակերպվի տեսաժողով՝ հետագա համագործակցության ուղղությունների հստակեցման եւ գործնական քայլերի ձեռնարկման նպատակով։

Армянские и израильские специалисты проведут видеоконференцию
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян провел телефонную беседу с главой департамента международных отношений министерства здравоохранения Израиля, координатором Израиля по вопросам COVID-19, доктором Ашером Шалмоном.
Доктор Шалмон представил предпринятые Израилем шаги по преодолению эпидемии коронавируса, сообщает пресс-служба президента.
В ходе беседы обсуждалась возможность предоставления помощи Армении от Израиля, были очерчены потребности Армении.
Саргсян и Шалмон договорились, что в ближайшие дни для специалистов из Армении и Израиля будет организована видеоконференция для уточнения направлений сотрудничества и начала практических шагов. --0--