Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ Ռուսաստանի եւ Վրաստանի ղեկավարության հետ ձեռք է բերվել հստակ պայմանավորվածություն այն մասին, որ այդ երկրները «կանաչ գոտի» կապահովեն Հայաստանի համար նախատեսված բեռների համար:
«Այսինքն՝ Վրաստանի տարածքով եւ Վերին Լարսում առանձին գոտի կառանձնացվի Հայաստանի բեռների համար: Քաղաքական պայմանավորվածությունը կա, հիմա պետք է այն իրականություն դարձնել եւ կյանքի կոչել», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ կառավարությունում հանդիպելով արտահանմամբ եւ ներկրմամբ զբաղվող խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ:
Վարչապետը նշել է, որ ամենօրյա ռեժիմով ստանում է ներկրումների վիճակագրությունը եւ ավելացրել, որ ապրանքների բավական պաշարներ կան:

Georgia and Russia to secure a “green route” for cargo headed to Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has stated that his government has reed with Georgia and Russia they will secure a green route for the goods transported to Armenia.
“It means there will be a separate route for the cargo transported through Georgia and Upper Lars checkpoint. We have a political agreement, which we will start implementing,” Pashinyan said at the meeting with representatives of large transportation and import companies in the government building.
The Prime Minister has added that he receives daily statistical reports on import and stated that Armenia has a large enough reserve of goods.