Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ Ռուսաստանի եւ Վրաստանի ղեկավարության հետ ձեռք է բերվել հստակ պայմանավորվածություն այն մասին, որ այդ երկրները «կանաչ գոտի» կապահովեն Հայաստանի համար նախատեսված բեռների համար:
«Այսինքն՝ Վրաստանի տարածքով եւ Վերին Լարսում առանձին գոտի կառանձնացվի Հայաստանի բեռների համար: Քաղաքական պայմանավորվածությունը կա, հիմա պետք է այն իրականություն դարձնել եւ կյանքի կոչել», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ կառավարությունում հանդիպելով արտահանմամբ եւ ներկրմամբ զբաղվող խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ:
Վարչապետը նշել է, որ ամենօրյա ռեժիմով ստանում է ներկրումների վիճակագրությունը եւ ավելացրել, որ ապրանքների բավական պաշարներ կան:

Грузия и Россия обеспечат «зеленый коридор» для армянских грузов - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что с руководством России и Грузии достигнута договоренность о том, что эти страны обеспечат «зеленый коридор» для грузов, предназначенных для Армении.
«То есть, на территории Грузии и на КПП «Верхний Ларс» будет выделена отдельная зона для армянских грузов. У нас есть политическая договоренность, которую предстоит претворить в жизнь»,- подчеркнул Никол Пашинян на встрече с главами крупных компаний, занимающихся экспортом и импортом.
Премьер-министр отметил, что в ежедневном режиме получает данные об импорте товаров, добавив, что в стране есть достаточные запасы.