Հայաստանը կորոնավիրուսի թեստերի պակաս չունի, ասել է նախարարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսանն ասել է, որ Հայաստանը կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստերի պակաս չունի:
«Հայաստանն ունի բավարար քանակությանմբ PCR թեստեր եւ շարունակում է դրանք ձեռք բերել»,- ասել է նախարարը:
Նրա խոսքով՝ մինչ օրս արվել է 1440 թեստ, որից դրական է եղել 290-ը:
Արսեն Թորոսյանը հայտնել է նաեւ, որ շուտով քարտեզ կհրապարակվի, որտեղ նշված կլինեն բոլոր այն բնակավայրերը, որտեղ կորոնավիրուսի դեպքեր են արձանագրվել:
«Հատուկենտ դեպքեր արձանագրվել են Սյունիքի, Լոռու, Շիրակի մարզերում, իսկ ամենաշատ դեպքերն արձանագրվել են Երեւանում, Արմավիրի, Արարատի, Կոտայքի մարզերում: Վայոց ձորի եւ Գեղարքունիքի մարզում դեռ չունենք արձանագրված դեպքեր»,- ասել է նա:

Ереван /Медиамакс/. Министр здравоохранения Арсен Торосян заявил сегодня, что в Армении нет дефицита тестов на коронавирус.
«В Армении есть достаточное количество PCR тестов, и мы продолжаем их приобретать»,- подчеркнул министр.
По его словам, до сегодняшнего дня сделано 1 440 тестов, положительными оказались 290.
Арсен Торосян сообщил также, что вскоре будет опубликована карта, где будут отмечены все те населенные пункты, где были зарегистрированы случаи заражения коронавирусом.
«Отдельные случаи были зафиксированы в Сюникской, Лорийской, Ширакской областях, а больше всего случаев было зарегистрировано в Ереване, в Армавирской, Араратской, Котайкской областях. В Вайоцдзорской и Сюникской областях пока нет выявленных случаев»,- сообщил министр.