Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր նամակ է հղել հռչակավոր ռոք-երաժիշտ, Black Sabbath խմբի կիթառահար Թոնի Այոմիին:
«Մենք մտածում ենք ձեր մասին եւ գիտենք, որ այսօր դուք ավելի ուժեղ եք, քան երբեւէ: Մենք հավատում ենք, որ այն եռանդը, որով դուք աշխատում եք Black Sabbath-ի նոր ձայնասկավառակի վրա` ձեզ հավելյալ ուժեր եւ էներգիա կհաղորդի: Ես մեծ ջերմությամբ եմ հիշում Հայաստանում մեր հանդիպումը: Հիացած եմ ձեր աշխատանքով, եւ վստահ եմ, որ ունեք ներքին ուժ եւ դժվարությունները հաղթահարելու վճռականություն: Իմ եւ Հայաստանում Ձեր հազարավոր երկրպագուների անունից մաղթում եմ Ձեզ եւ Ձեր ընտանիքին ամենայն բարիք», - ասվում է վարչապետի նամակում:
Հունվարի սկզբին հայտարարվել էր, որ Թոնի Այոմիի մոտ հայտնաբերվել է լիմֆոմա վաղ փուլում եւ ներկայումս երաժշտի բուժման պլանն է մշակվում: Չնայած դրան, 2011 թվականի վերջին դասական կազմով վերամիավորված Black Sabbath խումբը շարունակում է աշխատանքները նոր ալբոմի վրա: Ամեն օր Թոնի Այոմին բազմաթիվ աջակցության նամակներ է ստանում աշխարհի տարբեր մասերից:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը 2009 թվականի հոկտեմբերին Երեւանում Պատվո Շքանշան շնորհեց Black Sabbath-ի կիթառահար Թոնի Այոմիին, Deep Purple-ի վոկալիստ Իէն Գիլանին, Asia-ի ստեղնահար Ջեֆ Դաունսին եւ Rock Aid Armenia նախագծի կազմակերպիչ Ջոն Դիին: 1989 թվականին այս եւ այլ ռոք-երաժիշտներ ալբոմ թողարկեցին` երկրաշարժից տուժած Հայաստանին օգնելու համար:
2009 թվականի հոկտեմբերին ռոք-աստղերը ժամանել էին Հայաստան` Մեդիամաքս-ի եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպության կազմակերպված Armenia Grateful 2 Rock/Rock Aid Armenia նախագծի շրջանակներում:

Tigran Sargsyan and Tony Iommi in Yerevan (October, 2009)
Here in Armenia we think about you. We know your spirit is strong as ever, and we do believe the genius of your inspiration that guides you through the work on the new Black Sabbath album will transform into a boost of strength and energy that you need now, when things look tough.
It is with great warmth that I look back and recollect our meeting in Armenia. It is with great admiration that I follow your work. It is with absolute certainty that I believe in your inner strength and determination to overcome the difficulties.
My best regards to you and your family on behalf of myself and thousands of your fans in Armenia”, - the PM’s letter reads.
In early January, Tony Iommi was announced to have early-stage lymphoma, and a treatment course is currently being worked out for the musician. Despite this fact, Black Sabbath which announced its reunion in late 2011, continues working on a new album. Tony Iommi receives a lot of letters of support from all over the world every day.
In October 2009, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan awarded the Order of Honor to Black Sabbath guitarist Tony Iommi, Deep Purple lead singer Ian Gillan, Asia keyboard player Geoff Downes and organizer of Rock Aid Armenia project John Dee.
In October 2009, the rock starts arrived in Armenia within Armenia Grateful 2 Rock/Rock Aid Armenia organized by Mediamax and Australian Do Something organization.