Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր նամակ է հղել հռչակավոր ռոք-երաժիշտ, Black Sabbath խմբի կիթառահար Թոնի Այոմիին:
«Մենք մտածում ենք ձեր մասին եւ գիտենք, որ այսօր դուք ավելի ուժեղ եք, քան երբեւէ: Մենք հավատում ենք, որ այն եռանդը, որով դուք աշխատում եք Black Sabbath-ի նոր ձայնասկավառակի վրա` ձեզ հավելյալ ուժեր եւ էներգիա կհաղորդի: Ես մեծ ջերմությամբ եմ հիշում Հայաստանում մեր հանդիպումը: Հիացած եմ ձեր աշխատանքով, եւ վստահ եմ, որ ունեք ներքին ուժ եւ դժվարությունները հաղթահարելու վճռականություն: Իմ եւ Հայաստանում Ձեր հազարավոր երկրպագուների անունից մաղթում եմ Ձեզ եւ Ձեր ընտանիքին ամենայն բարիք», - ասվում է վարչապետի նամակում:
Հունվարի սկզբին հայտարարվել էր, որ Թոնի Այոմիի մոտ հայտնաբերվել է լիմֆոմա վաղ փուլում եւ ներկայումս երաժշտի բուժման պլանն է մշակվում: Չնայած դրան, 2011 թվականի վերջին դասական կազմով վերամիավորված Black Sabbath խումբը շարունակում է աշխատանքները նոր ալբոմի վրա: Ամեն օր Թոնի Այոմին բազմաթիվ աջակցության նամակներ է ստանում աշխարհի տարբեր մասերից:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը 2009 թվականի հոկտեմբերին Երեւանում Պատվո Շքանշան շնորհեց Black Sabbath-ի կիթառահար Թոնի Այոմիին, Deep Purple-ի վոկալիստ Իէն Գիլանին, Asia-ի ստեղնահար Ջեֆ Դաունսին եւ Rock Aid Armenia նախագծի կազմակերպիչ Ջոն Դիին: 1989 թվականին այս եւ այլ ռոք-երաժիշտներ ալբոմ թողարկեցին` երկրաշարժից տուժած Հայաստանին օգնելու համար:
2009 թվականի հոկտեմբերին ռոք-աստղերը ժամանել էին Հայաստան` Մեդիամաքս-ի եւ ավստրալիական Do Something կազմակերպության կազմակերպված Armenia Grateful 2 Rock/Rock Aid Armenia նախագծի շրջանակներում:

Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян направил сегодня письмо легендарному рок-музыканту, гитаристу группы Black Sabbath Тони Айомми.
«Мы думаем о вас и знаем, что сегодня Вы сильны духом как никогда. Мы верим, что вдохновение, с которым вы работаете над новым альбомом Black Sabbath, придаст вам дополнительные силы и энергию. Я с большой теплотой вспоминаю нашу встречу в Армении. С огромным восхищением слежу за вашей работой, и я убежден в вашей внутренней силе и решимости преодолеть трудности. Желаю всего самого доброго Вам и Вашей семье от себя лично и от имени тысяч Ваших поклонников в Армении», - говорится в письме премьер-министра.
В начале января было объявлено, что у Тони Айомми обнаружена лимфома на ранней стадии, и в настоящее время составляется курс лечения музыканта. Несмотря на это, группа Black Sabbath, объявившая в конце 2011 года о воссоединении в классическом составе, продолжает работу нод новым альбомом. Тони Айомми ежедневно получает множество писем с поддержкой со всех концов света.
В октябре 2009 года премьер-министр Армении Тигран Саргсян вручил в Ереване Ордена Почета гитаристу Black Sabbath Тони Айомми, вокалисту Deep Purple Иэну Гиллану, клавишнику Asia Джефу Даунсу и организатору проекта Rock Aid Armenia Джону Ди. В 1989 году эти и другие рок-музыканты выпустили альбом в помощь пострадавшей от землетрясения Армении.
В октябре 2009 года рок-звезды прибыли в Армению в рамках проекта Armenia Grateful 2 Rock/Rock Aid Armenia, организованного Медиамакс и австралийской организацией Do Something.