Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ կառավարության խնդիրն է աշխատանքի համար ստեղծել բոլոր հնարավոր պայմանները:
«Հիմա մենք ստեղծել ենք բավարար դաշտ, ու եթե ինքնակարգավորումեր տեղի չեն ունենալու, մենք որոշակի ստանդարտներ ենք պարտադրելու: Չաշխատող մարդը չի կարող լավ ապրել:
Չաշխատող մարդը երբեք ոչ մի երկրում լավ չի ապրել: Կրկնում եմ՝ բազմոցին պառկած մարդու աղքատությունը կառավարությունը չի հաղթահարելու: Այդ մարդը, առնվազն, պետք է բռնի կառավարության մեկնած ձեռքը եւ օգնի կառավարությանը՝ օգնել իրեն վեր կենալ բազմոցից»,- հայտարարել է վարչապետը:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has stated that the government’s goal is to secure all necessary conditions for people to work.
“We have created a satisfactory platform in this regard, and if no self-regulation follows, the government will impose certain standards. People can’t achieve high quality of life without working.
In no country people fared well without working. I repeat: the government can’t overcome the poverty of someone who spends their days on the couch. That person should at least take the hand the government is extending and help themselves get off the couch,” said Pashinyan.