Երեւան: Մեդիամաքս: System of a Down ռոք-խումբը 2020 թվականին համերգ կտա Երեւանում:
Այդ մասին այսօր Երեւանում ասել է խմբի երգիչ Սերժ Թանգյանը: Նա տեղեկացրել է, որ համերգը կկայանա System of Down-ի եվրոպական շրջագայության շրջանակում, որը մեկնարկելու է 2020թ. հունիսին:
Սերժ Թանգյանն ասել է, որ երեւանյան համերգի անցկացման վայրը դեռ հաստատված չէ:
Խմբի պաշտոնական կայքում ներկայացված ժամանակացույցի համաձայն, շրջագայությունը մեկնարկում է հունիսի 3-ին Ամստերդամից:
2020 թվականի հունիսի համար System of Down-ն արդեն 14 հաստատված համերգ ունի՝ Գերմանիայում, Ավստրիայում, Միացյալ Թագավորությունում, Չեխիայում, Հունգարիայում, Շվեյցարիայում, Շվեդիայում, Ֆինլանդիայում, Լեհաստանում, Պորտուգալիայում եւ Իսպանիայում:
Ամենայն հավանականությամբ, խումբը Երեւանում հանդես կգա մինչեւ եվրոպական շրջագայության մեկնարկը:
System of a Down-ի առաջին եւ միակ համերգը Երեւանում կայացել է 2015 թվականի ապրիլի 23-ին՝ Հանրապետության հրապարակում:

System of a Down to give a concert in Yerevan in 2020 - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. System of a Down will give a concert in Yerevan in 2020, band’s frontman Serj Tankian has announced today.
Tankian has added that the concert will take place in the framework of the band’s European tour, which kicks off in June of 2020.
According to the System of a Down vocalist, the venue will be chosen later.
The schedule on the band’s official website indicates that the tour will begin in Amsterdam on June 3.
System of Down has already confirmed 14 concerts for June of 2020 in Germany, Austria, UK, Czech Republic, Hungary, Switzerland, Sweden, Finland, Poland, Portugal and Spain.
Most likely, the band will organize the Yerevan concert before embarking on the tour.
System of a Down gave its first and so far only concert in Yerevan on 23 April 2015 in Republic Square.