Երեւան: Մեդիամաքս: Հերթական «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ը տեղի կունենա 2020 թվականի հունիսի 7-ին՝ Դիլիջանում եւ Երեւանում:
Աշխատանքային այցով Շվեյցարիայում գտնվող ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Մտքերի գագաթնաժողով» համաժողովի («Summit of Minds») գլխավոր գործընկեր, «The Monthly Barometer» վերլուծական հանդեսի համահիմնադիր եւ հեղինակ Թիերի Մալըրեի հետ։
Նրանք քննարկվել են 2020 թվականին կայանալիք «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ի (Armenian Summit of Minds - 2020) նախապատրաստական աշխատանքները:
Հիմնական քննարկումները կընթանան 21-րդ դարի աշխարհաքաղաքական իրողությունների, նոր տեխնոլոգիաների, արհեստական բանականության ազդեցության թեմաների շուրջ:

Ереван /Медиамакс/. Очередной «Армянский саммит мыслей» состоится 7 июня 2020 года в Дилижане и Ереване.
Находящийся с рабочим визитом в Швейцарии президент Армении Армен Саргсян встретился с главным партнером конференции «Саммит мыслей» (Summit of Minds), соучредителем и автором журнала The Monthly Barometer Тьерри Малере.
Собеседники обсудили подготовительные работы к предстоящему в 2020 году «Армянскому саммиту мыслей» (Armenian Summit of Minds - 2020).
Основные обсуждения в рамках саммита коснутся геополитических реалий 21-го века, новых технологий, влияния искусственного интеллекта.