Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է «Իզմիրլյան» հիմնադրամի խորհրդի անդամ Գրեգորի Ջերեջյանին:
Հիմնադրամի ներկայացուցիչը նախագահին տեղեկություններ է ներկայացրել Հայաստանում հիմնադրամի կողմից իրականացվող բարեգործական եւ ներդրումային ծրագրերի մասին: Գրեգորի Ջերեջյանը նշել է, որ գործունեության ուղղությունները ներառում են առողջապահության, կրթության, զբոսաշրջության, գյուղատնտեսության ոլորտները:
Արմեն Սարգսյանը ողջունել է իրականցվող ծրագրերը եւ աջակցության պատրաստակամություն է հայտնել, հաղորդում են նախագահի մամուլի ծառայությունից:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian received today Gregory Djerejian, member of the Board at Izmirlian Foundation.
Djerejian introduced President Sarkissian to the data about charity and investment programs that the foundation is implementing in Armenia. He noted that the areas of focus of Izmirlian Foundation include healthcare, education, tourism and agriculture.
President Sarkissian welcomed the mentioned programs and noted he was ready to support them, the presidential press service said.