Իսրայելում լույս կտեսնի Արա Սարաֆյանի «Թալեաթ փաշայի զեկույցը Հայոց Ցեղասպանության մասին, 1917» աշխատությունը - Mediamax.am
6163 դիտում
Իսրայելում լույս կտեսնի Արա Սարաֆյանի «Թալեաթ փաշայի զեկույցը Հայոց Ցեղասպանության մասին, 1917» աշխատությունը
«Թալեաթ փաշայի զեկույցը Հայոց Ցեղասպանության մասին, 1917» աշխատություն
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելում լույս կտեսնի Լոնդոնի Կոմիտաս ինստիտուտի տնօրեն, պատմաբան Արա Սարաֆյանի «Թալեաթ փաշայի զեկույցը Հայոց Ցեղասպանության մասին, 1917» աշխատությունը` եբրայերեն թարգմանությամբ:
Այս մասին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում հայտնել է Երուսաղեմի “Հայ Դատի” գրասենյակի ղեկավար Ժորժետա Ավագյանը:
Նրա փոխանցմամբ, աշխատությունը լույս կտեսնի 1000 օրինակը գերազանցող տպաքանակով եւ կտարածվի երկրի համալսարաններում, ինչպես նաեւ Քնեսեթում:
Ժորժետա Ավագյանի խոսքով, աշխատության թարգմանությունը կբարձրացնի հրեա ժողովրդի շրջանում Հայոց Ցեղասպանության մասին իրազեկվածության մակարդակը:

Ara Sarafyan’s book “Talaat Pasha’s Report on the Armenian Genocide, 1917” to be published in Israel - Mediamax.am
6157 views
Ara Sarafyan’s book “Talaat Pasha’s Report on the Armenian Genocide, 1917” to be published in Israel
“Talaat Pasha's Report on the Armenian Genocide, 1917”
Yerevan/Mediamax/. The book of the Director of Gomidas Institute (London), historian Ara Sarafyan “Talaat Pasha’s Report on the Armenian Genocide, 1917” will be published in Hebrew in Israel.
The head of the Armenian National Committee of Jerusalem, Georgette Avagyan, said this in the interview to Mediamax.
According to her, the book will be published in 1000 copies and will be presented to universities as well as to the Israeli Knesset. Georgette Avagyan noted that the book will increase the awareness of the Jewish people about the Armenian Genocide.