Երեւան: Մեդիամաքս: Դեկտեմբերի 11-12-ին Բեռլինում կկայանա «Մարդկությունը փխրուն աշխարհում. Գործընկերություն հանուն փոփոխության» խորագրով Aurora Dialogues քննարկումը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ դա կլինի երկրորդ Aurora Dialogues միջոցառումը Բեռլինում՝ առաջինը կայացել էր 2017 թվականի դեկտեմբերին:
Միջոցառման կազմակերպիչներն են «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը, «Գլոբալ հեռանկարներ» նախաձեռնությունը, Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունը, «Ռոլանդ Բերգեր» հիմնադրամը, «Ռոբերտ Բոշ» բարեգործական հաստատությունը, Ersnt&Young ընկերությունը եւ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը։
«Ավրորա» մրցանակի ոգուն համահունչ՝ Aurora Dialogues քննարկումները լույս են սփռում այն մարդկանց գործունեության վրա, որոնք ջանք չեն խնայում աղետներին դիմագրավելու եւ դրանց դեմ պայքար մղելու համար՝ փնտրելով ու գտնելով այնպիսի ուղիներ եւ գաղափարներ, որոնք կարող են էական փոփոխություններ բերել։
2018 թվականին Aurora Dialogues քննարկումներն անցկացվել են Նյու Յորքում (մարտին եւ սեպտեմբերին), Մոսկվայում եւ Երեւանում։
Բեռլինում կայանալիք քննարկման մասնակիցների թվում են «Ռոբերտ Բոշ» հաստատության հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Քրիստոֆ Բոշը, 2017թ. «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիր Թոմ Քաթինան, Մյունխենյան անվտանգության համաժողովի նախագահ Վոլֆգանգ Իշինգերը, «Բիլ եւ Մելինդա Գեյթս» հիմնադրամի եվրոպական գրասենյակի ղեկավար Անյա Լանգենբուխերը, «Բժիշկներ առանց սահմանների» կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Քրիստոֆեր Լոքյիրը, Գերմանիայի խորհրդարանի անդամ Ջեմ Օզդեմիրը, ՄԱԿ-ի Կայուն զարգացման լուծումների ցանցի ղեկավար Ջեֆրի Սաքսը, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիրներ Վարդան Գրեգորյանն ու Ռուբեն Վարդանյանը, այլոք:

Ереван /Медиамакс/. 11-12 декабря в Берлине в рамках «Диалогов Авроры» пройдут обсуждения «Гуманизм в хрупком мире: партнерство ради перемен».
Организаторами мероприятия выступают Гуманитарная инициатива «Аврора», инициатива Global Perspectives, Министерство иностранных дел Германии, «Фонд Роланда Бергера», Фонд имени Роберта Боша, EY и ЮНИСЕФ.
Медиамакс отмечает, что впервые «Диалоги Авроры» в Берлине были проведены в декабре 2017 года.
11-12 декабря гуманитарные деятели, исследователи, филантропы и гражданские активисты обсудят многосторонний, предусматривающий привлечение разных участников подход к своевременному реагированию и поиску эффективных решений
для самых острых гуманитарных кризисов.
В 2018 году «Диалоги Авроры» проводились в Нью-Йорке (в марте и сентябре), Москве и Ереване.
В числе участников обсуждений в Берлине: председатель Мюнхенской международной конференции по безопасности Вольфганг Ишингер, исполнительный директор Европейского института мира Майкл Китинг, глава европейского отделения Фонда Билла и Мелинды Гейтс Аня Лангенбухер, генеральный секретарь международного офиса «Врачей без границ» (MSF) Кристофер Локьер, региональный директор ЮНИСЕФ для Ближнего Востока и Северной Африки Герт Каппелаэр, соучредители «Авроры» Вардан Грегорян и Рубен Варданян.