Կառավարությունը հիմնելու է «Հայկական միրգ» ընկերություն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունը իր այսօրվա նիստում հաստատել է «Հայկական միրգ» բաց բաժնետիրական ընկերության ստեղծման որոշումը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ներկայացնելով նախագիծը` ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանն ասել է, որ ծրագրի նպատակն է ժամանակակից եւ արդյունավետ այգեգործության ներդրումը Հայաստանում, նաեւ թարմ մրգի ու ընկույզեղենի արտահանումը միջազգային շուկա:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն իր հերթին ասել է, որ “մենք մեծ ակնկալիք ունենք այս ծրագրից”: “Արտադրողականությունը պետք է էապես աճի, տեղի է ունենալու նոր տեխնոլոգիաների կիրառում”,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:

Yerevan/Mediamax/. During today’s session, the Armenian government approved the decision on setting up “Armenian Fruits” OJSC.
While presenting the project, Minister of Agriculture of Armenia Sergo Karapetyan stated that the program is aimed at introducing modern and effective gardening in Armenia as well as exporting fresh fruit and nuts to the foreign market, Mediamax reports.
In his turn, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan stated that “we have big expectations for this program”. “The productivity should considerably grow and new technologies will be applied”, said Tigran Sargsyan.