Կառավարությունը հիմնելու է «Հայկական միրգ» ընկերություն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունը իր այսօրվա նիստում հաստատել է «Հայկական միրգ» բաց բաժնետիրական ընկերության ստեղծման որոշումը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ներկայացնելով նախագիծը` ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանն ասել է, որ ծրագրի նպատակն է ժամանակակից եւ արդյունավետ այգեգործության ներդրումը Հայաստանում, նաեւ թարմ մրգի ու ընկույզեղենի արտահանումը միջազգային շուկա:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն իր հերթին ասել է, որ “մենք մեծ ակնկալիք ունենք այս ծրագրից”: “Արտադրողականությունը պետք է էապես աճի, տեղի է ունենալու նոր տեխնոլոգիաների կիրառում”,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:

Правительство создаст компанию “Армянские фрукты” - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В ходе сегодняшнего заседания правительство Армении утвердило решение о создании ОАО "Армянские фрукты”.
Как сообщает Медиамакс, представляя проект, министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян заявил, что целью программы является внедрение современного и эффективного садоводства в Армении, а также экспорт свежих фруктов и орешков на зарубежный рынок.
В свою очередь премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил, что “у нас большие ожидания от этой программы”. “Производительность должна существенно возрасти, будут применены новые технологии”, - сказал Тигран Саргсян.