Երեւանում բացվել է տրանսպորտային ծառայությունների ՀԿԵ կենտրոնը
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում բացվել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ /ՀԿԵ/ տրանսպորտային ծառայությունների կենտրոնը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, բացման պաշտոնական արարողությանը մասնակցել են ՀԿԵ-ի գլխավոր տնօրեն Շեւկետ Շայդուլինը, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, ՀՀ արդյունաբերողների եւ գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը:
Տրանսպորտային ծառայությունների կենտրոնի /ՏԾԿ/ տնօրեն Զարա Աղասաֆյանցն ասել է, որ նոր կառույցը հաճախորդներին տրամադրելու է տրանսպորտային ծառայությունների ողջ տեսականին` «մեկ պատուհանի» սկզբունքով:
Շեւկետ Շայդուլինը նշել է, որ առաջին անգամ ստեղծվել է վաճառքների միասնական կետ, որը «մեր աշխատանքի պսակն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում»:
Ապրանքների բեռնափոխադրման հիմնական ծառայություններից բացի Կենտրոնն առաջարկելու է նաեւ նոր ծառայություններ, մասնավորապես` ֆակտորինգ եւ ապրանքների ապահովագրում:

Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереване был открыт Центр транспортных услуг ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» (ЮКЖД).
Как сообщает Медиамакс, в официальной церемонии открытия приняли участие гендиректор ЮКЖД Шевкет Шайдулин, министр транспорта и связи Манук Варданян, председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян.
Директор Центра транспортных услуг (ЦТУ) Зара Агасафьянц сказала, что новая структура будет предоставлять клиентам весь комплекс транспортных услуг по принципу «одного окна».
Шевкет Шайдулин отметил, что впервые создан единый центр продаж, который является «венцом нашей работы в сфере информационных технологий».
Помимо основных видов услуг по перевозке грузов, Центр будет предлагать и новые продукты, в частности, факторинг и страхование грузов.