Երեւանում բացվել է տրանսպորտային ծառայությունների ՀԿԵ կենտրոնը
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում բացվել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ /ՀԿԵ/ տրանսպորտային ծառայությունների կենտրոնը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, բացման պաշտոնական արարողությանը մասնակցել են ՀԿԵ-ի գլխավոր տնօրեն Շեւկետ Շայդուլինը, ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, ՀՀ արդյունաբերողների եւ գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը:
Տրանսպորտային ծառայությունների կենտրոնի /ՏԾԿ/ տնօրեն Զարա Աղասաֆյանցն ասել է, որ նոր կառույցը հաճախորդներին տրամադրելու է տրանսպորտային ծառայությունների ողջ տեսականին` «մեկ պատուհանի» սկզբունքով:
Շեւկետ Շայդուլինը նշել է, որ առաջին անգամ ստեղծվել է վաճառքների միասնական կետ, որը «մեր աշխատանքի պսակն է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում»:
Ապրանքների բեռնափոխադրման հիմնական ծառայություններից բացի Կենտրոնն առաջարկելու է նաեւ նոր ծառայություններ, մասնավորապես` ֆակտորինգ եւ ապրանքների ապահովագրում:

SCR Center for Transport Services opens in Yerevan
Yerevan/Mediamax/. The Center for Transport services of the "South Caucasus Railway” (SCR) CJSC opened in Yerevan today.
SCR Director General Shevket Shaidullin, Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan, Chairman of the Union of Manufacturers and Entrepreneurs of Armenia Arsen Ghazaryan took part in the official opening ceremony, Mediamax reports.
The Director of the Center for Transport Services Zara Aghasafyants said that the new structure will provide the clients the whole set of transport services through “one window” principle.
Shevket Shaidullin noted that it’s the first time a sales center has been established which “crowns our work in the IT sphere”.
Apart from the main types of cargo transportation, the Center will provide new products, cargo factoring and insurance in particular.