Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը հաստատակամ է շարունակել հայ-վատիկանյան համագործակցության խորացմանն ուղղված համատեղ քայլերը։
Այս մասին նա ասել է Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակ արքեպիսկոպոս Ժոզե Ավելինու Բետանկուրի (նստավայրը՝ Թբիլիսի) հետ հանդիպմանը, որը նրան է հանձնել իր հավատարմագրերի պատճենը:
Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ առկա է հայ-վատիկանյան հարուստ օրակարգ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային ձեւաչափում, դինամիկ եւ հետեւողական երկխոսություն, եւ Հայաստանը հաստատակամ է շարունակել համագործակցության խորացմանն ուղղված համատեղ քայլերը։
Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակը պատրաստակամություն է հայտնել քայլեր ձեռնարկել փոխադարձ հարգանքի եւ բարեկամության վրա հիմնված երկկողմ կապերն է՛լ ավելի զարգացնելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցները նշել են, որ բարձրաստիճան փոխայցելությունների կազմակերպումը լավ հնարավորություն է ընձեռում երկկողմ կապերին նոր շունչ հաղորդելու համար:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan said today that Armenia is committed to continuing joint efforts, aimed at deepening Armenia-Vatican cooperation.
He said this at the meeting with Apostolic Nuncio to Armenia, Archbishop José Avelino Bettencourt (residence: Tbilisi), who presented the copies of his credentials.
Armenian FM emphasized that Armenia and Vatican have established rich agenda within both bilateral and international frameworks, dynamic and consistent dialogue, and Armenia is committed to continuing the joint efforts for deepening the cooperation.
Apostolic Nuncio to Armenia expressed readiness to take steps in further development of bilateral ties, based on mutual respect and friendship.
The sides noted that holding high-level mutual visits will allow giving a new impetus to the bilateral ties.