Երեւան: Մեդիամաքս: «Այբ» կրթական հիմնադրամը՝ որպես Հայաստանի գիտության եւ տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) համահիմնադիր, շարունակելու է իր ներդրումը բերել FAST-ի կանոնադրական նպատակների իրականացմանը։
«Այբ»-ի հաղորդագրության համաձայն՝ FAST-ում իրենց ամբողջական ներդրումը կազմելու է $500 000։
«Հաշվի առնելով FAST հիմնադրամի առաքելությունը՝ Հայաստանում տեխնոլոգիական նորարարությունը եւ գիտական առաջխաղացումը խթանելու համար նպաստավոր էկոհամակարգի ստեղծումը՝ կարեւոր ենք համարում մեր շարունակական աջակցությունը FAST-ին եւ հայտարարում մեր երկարաժամկետ հանձնառության մասին»,- ասված է «Այբ» կրթական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հայտարարության մեջ։
«FAST-ին մասնակցության շնորհիվ՝ մենք մեր ներդրումն ենք ունենում Հայաստանի գիտատեխնոլոգիական զարգացման մեջ, որի հիմքը մենք դրել ենք «Արարատյան բակալավրիատ» միջազգայնորեն ճանաչված հայալեզու կրթական ծրագրի մշակման շնորհիվ: Մրցունակ հանրակրթությունը հիմքն է մրցունակ բարձրագույն կրթության»,- ասել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Մերի Մամիկոնյանը։

Ayb to continue participation in FAST activity - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. As co-founder of Foundation for Armenian Science and Technology (FAST), Ayb Educational Foundation will continue to invest in implementation of FAST’s statutory goals.
According to Ayb, their full investment in FAST will make USD 500 000.
“Taking into consideration the mission of FAST, which is creating favorable ecosystem for promoting technological innovation and scientific progress, we prioritize our continuous support for FAST and announce our long-term mission,” reads the statement of Ayb Educational Foundation Board of Trustees.
“Owing to participation in FAST, we have contributed to scientific and technological development of Armenia, which we started by elaborating internationally recognized Araratian Baccalaureate. Competitive public education is the base of competitive higher education,” said acting Director of Ayb Educational Foundation Mary Mamikonian.