Երեւան: Մեդիամաքս: «Այբ» կրթական հիմնադրամը՝ որպես Հայաստանի գիտության եւ տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) համահիմնադիր, շարունակելու է իր ներդրումը բերել FAST-ի կանոնադրական նպատակների իրականացմանը։
«Այբ»-ի հաղորդագրության համաձայն՝ FAST-ում իրենց ամբողջական ներդրումը կազմելու է $500 000։
«Հաշվի առնելով FAST հիմնադրամի առաքելությունը՝ Հայաստանում տեխնոլոգիական նորարարությունը եւ գիտական առաջխաղացումը խթանելու համար նպաստավոր էկոհամակարգի ստեղծումը՝ կարեւոր ենք համարում մեր շարունակական աջակցությունը FAST-ին եւ հայտարարում մեր երկարաժամկետ հանձնառության մասին»,- ասված է «Այբ» կրթական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի հայտարարության մեջ։
«FAST-ին մասնակցության շնորհիվ՝ մենք մեր ներդրումն ենք ունենում Հայաստանի գիտատեխնոլոգիական զարգացման մեջ, որի հիմքը մենք դրել ենք «Արարատյան բակալավրիատ» միջազգայնորեն ճանաչված հայալեզու կրթական ծրագրի մշակման շնորհիվ: Մրցունակ հանրակրթությունը հիմքն է մրցունակ բարձրագույն կրթության»,- ասել է «Այբ» կրթական հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Մերի Մամիկոնյանը։

«Айб» продолжит участие в деятельности FAST - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Образовательный фонд «Айб» как основатель Научно-технологического фонда Армении (FAST) продолжит вносить свой вклад в осуществление уставных целей фонда.
Согласно сообщению «Айб», их общий вклад в FAST составит $ 500 000.
«Учитывая миссию фонда FAST – создание благоприятной экосистемы для содействия технологическим инновациям и научному прогрессу в Армении – мы считаем важным свое продолжительное содействие FAST»,- говорится в заявлении Совета попечителей образовательного фонда «Айб».
«Благодаря участию в FAST, мы вносим свой вклад в научно-технологическое развитие Армении, основу которого мы заложили благодаря международно признанной армяноязычной образовательной программы «Араратский бакалавриат». Конкурентоспособное общее образование является основой для конкурентоспособного высшего образования»,- заявила и.о. исполнительного директора образовательного фонда «Айб» Мери Мамиконян.