Հայաստանն ընդգրկվել Է ՄԱԿ-ի Պատվո ցանկում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Հանրապետությունը ներառվել է 2018թ. ՄԱԿ-ի պատվո ցանկում (Honour roll)` կազմակերպության կանոնավոր բյուջեին ժամանակին եւ ամբողջությամբ կատարված անդամավճարների համար:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ 2018թ. հունվարին Հայաստանի կառավարության կողմից ՄԱԿ-ի կանոնավոր բյուջեին է փոխանցվել $‌145 843` որպես ՄԱԿ-ին ՀՀ անդամակցության գծով 2018թ. տարեկան անդամավճար:
Պատվո ցանկում ընդգրկվում են այն անդամ երկրները, որոնք ընթացիկ տարվա առաջին 30 աշխատանքային օրվա ընթացքում ամբողջությամբ վճարում են ՄԱԿ-ի կանոնավոր բյուջեին անդամակցության գծով ֆինանսական պարտավորությունները:

Армения включена в Почетный список ООН - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Республика Армения включена в Почетный список ООН (Honour roll) 2018 года за своевременную и полную уплату членских взносов в регулярный бюджет организации.
В МИД Армении отметили, что в январе 2018 года правительство Армении перечислило $ 145 843 в регулярный бюджет ООН в качестве годового членского взноса за 2018 год.
В Почетный список включаются те страны, которые в течение 30 рабочих дней текущего года полностью выполняют свои финансовые обязательства по линии членства в организации.