ՆԱՏՕ-ի կենտրոնում կայացավ սեմինար ապագա լրագրողների համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնում կայացել է սեմինար ապագա լրագրողների համար, որին մասնակցեցին ԵՊՀ եւ Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետների 30-ից ավել ուսանողներ:
Դեկտեմբերի 12-ին կայացած սեմինարում դասախոսությամբ հանդես եկավ ՆԱՏՕ-ի Հանրային դիվանագիտության վարչության Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի պատասխանատու Դեսպինա Աֆենտուլին:
Նա ներկայացրեց ՆԱՏՕ-ի անվտանգության մարտահրավերները եւ գործընկերների հետ համագործակցության եզրերը:
Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի Կապի գրասենյակի աշխատակից Մագնուս Էյոլֆսոնը մասնակիցներին պատմեց Հարավային Կովկասի երկրների հետ Դաշինքի հարաբերությունների մասին՝ շեշտը դնելով Հայաստան-ՆԱՏՕ փոխգործակցության մանրամասների վրա։

Information Center on NATO hosts seminar for future journalists - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Information Center on NATO in Armenia hosted a seminar for future journalists, which was attended by more than 30 students from departments of journalism of Russian-Armenian Slavonic University and Yerevan State University.
The seminar held on December 12 included a lecture, delivered by Afentouli Despina, Program Manager Partnerships & Cooperative Security, Regional Coordinator Caucasus & Central Asia at NATO.
She covered security challenges and NATO’s cooperation with partners.
Magnus Eyjolfsson, Public Diplomacy Officer at NATO Liaison Office in Tbilisi, Georgia, introduced the participants to the cooperation of NATO with countries of Southern Caucasus, attaching special attention to details of Armenia-NATO collaboration.