Հայաստանը օգնություն է առաջարկել Իրանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր հայտնել է Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ մասնակցելու Իրանի Քերմանշահ նահանգի Ազգալե բնակավայրի հարակից տարածքում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի փրկարարական աշխատանքներին:
«Խոր վշտով տեղեկացա Քերմանշահ նահանգում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի հետեւանքով մի քանի տասնյակ զոհերի եւ ավերածությունների մասին:
Հայաստանի կառավարության եւ անձամբ իմ անունից ցանկանում եմ փոխանցել մեր խորազգաց ցավակցությունները Ձեզ եւ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ հայտնելով մեր պատրաստակամությունը փրկարարական աշխատանքներին ներգրավվելու հարցում»,- ասված է ՀՀ վարչապետի հեռագրում՝ ուղղված Իրանի նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիին:

Армения предложила помощь Ирану - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Карен Карапетян заявил сегодня о готовности Армении принять участие в спасательных работах в Иране после разрушительного землетрясения.
«С большой болью узнал о нескольких десятках жертв и разрушениях в результате разрушительного землетрясения в области Керманшах.
От имени правительства Армении и лично от себя хочу выразить наши глубокие соболезнования дружественному народу Ирана и выразить нашу готовность принять участие в спасательных работах»,- говорится в телеграмме премьера первому вице-президенту Ирана Эсхаку Джахангири.