Հայաստանը օգնություն է առաջարկել Իրանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր հայտնել է Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ մասնակցելու Իրանի Քերմանշահ նահանգի Ազգալե բնակավայրի հարակից տարածքում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի փրկարարական աշխատանքներին:
«Խոր վշտով տեղեկացա Քերմանշահ նահանգում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի հետեւանքով մի քանի տասնյակ զոհերի եւ ավերածությունների մասին:
Հայաստանի կառավարության եւ անձամբ իմ անունից ցանկանում եմ փոխանցել մեր խորազգաց ցավակցությունները Ձեզ եւ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ հայտնելով մեր պատրաստակամությունը փրկարարական աշխատանքներին ներգրավվելու հարցում»,- ասված է ՀՀ վարչապետի հեռագրում՝ ուղղված Իրանի նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիին:

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan stated today that Armenia is ready to assist Iran in rescue operations in the area adjacent to Azgale community of Kermanshah province, which suffered from a destructive earthquake.
“I was deeply saddened to learn that the terrible earthquake in Kermanshah province claimed dozens of lives and destroyed property.
On behalf of the Armenian Government and myself, I would like to offer our condolences to you and the friendly people of Iran and express our readiness to get involved in the rescue operations,” reads the Prime Minister’s letter to First Vice President of Iran Eshaq Jahangiri.