Մեկնարկել է Հայաստանի թվայնացման օրակարգի մշակումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ներկա է գտնվել «Հայաստանի թվայնացման օրակարգ» աշխատաժողովի բացմանը:
Աշխատաժողովը կազմակերպել է ՀՀ կառավարության Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնը՝ Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Զարգացում եւ ռազմավարական ուսումնասիրություններ» ծրագրի օժանդակությամբ:
Աշխատաժողովի նպատակն է ազդարարել Հայաստանի թվայնացման օրակարգի մշակման մեկնարկը եւ պատրաստել օրակարգի փաստաթղթի նախագիծը:
Աշխատաժողովը տեւելու է երկու օր: Առաջին օրը նվիրված է լինելու թվային ռազմավարությունների միջազգային միտումներին եւ Հայաստանում դրանց կիրառման հնարավորություններին․ ներկայացվելու են տարբեր երկրների թվային ռազմավարությունները եւ ՝ Հայաստանի համար քաղված դասերը:
Երկրորդ օրվա ընթացքում կառավարության ներկայացուցիչները եւ փորձագետներն աշխատելու են «Հայաստանի թվայնացման օրակարգ» փաստաթղթի նախագծի վրա։

Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan attended the opening of “Armenia’s digitization agenda” workshop today.
The workshop was organized by Armenian government’s Center for Strategic Initiatives with the support of EU-financed “Development and Strategic Studies” project.
The workshop is aimed at announcing the start of Armenia's digitalization agenda and preparing the draft of the agenda.
The workshop will last 2 days. The first day will be dedicated to the international digital strategy trends and the opportunities of their application in Armenia. The meeting will cover digital strategies of different countries and their localization in Armenia.
On the second day, the representatives and experts from the Armenian government will work on the draft of “Armenia’s digitization agenda”.