Մեկնարկել է Հայաստանի թվայնացման օրակարգի մշակումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ներկա է գտնվել «Հայաստանի թվայնացման օրակարգ» աշխատաժողովի բացմանը:
Աշխատաժողովը կազմակերպել է ՀՀ կառավարության Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնը՝ Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Զարգացում եւ ռազմավարական ուսումնասիրություններ» ծրագրի օժանդակությամբ:
Աշխատաժողովի նպատակն է ազդարարել Հայաստանի թվայնացման օրակարգի մշակման մեկնարկը եւ պատրաստել օրակարգի փաստաթղթի նախագիծը:
Աշխատաժողովը տեւելու է երկու օր: Առաջին օրը նվիրված է լինելու թվային ռազմավարությունների միջազգային միտումներին եւ Հայաստանում դրանց կիրառման հնարավորություններին․ ներկայացվելու են տարբեր երկրների թվային ռազմավարությունները եւ ՝ Հայաստանի համար քաղված դասերը:
Երկրորդ օրվա ընթացքում կառավարության ներկայացուցիչները եւ փորձագետներն աշխատելու են «Հայաստանի թվայնացման օրակարգ» փաստաթղթի նախագծի վրա։

Началась разработка повестки цифровизации Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян присутствовал сегодня на открытии конференции «Повестка цифровизации Армении».
Конференция организована Центром стратегических инициатив правительства Армении при поддержке финансируемой Европейским союзом программы «Развитие и стратегические исследования».
Целью конференции является объявление о старте разработки повестки цифровизации Армении и подготовка проекта документа.
Конференция продлится два дня. Первый день будет посвящен международным тенденциям цифровых стратегий и возможностям их использования в Армении.
Во второй день представители правительства и эксперты будут работать над проектом документа «Повестка цифровизации Армении».